به گزارش مهر، آیت الله محمد مومن عضو مجلس خبرگان رهبری و عضو فقهای شورای نگهبان ساعتی قبل پس از تحمل یک دوره بیماری در بیمارستان درگذشت.سایت آیت الله محمد مومن قمی بیوگرافی آیت الله محمد مومن سایت آیت الله محمد مومن آیت الله محمد مومن قمی,
«آیت الله مومن» عضو فقهای شورای نگهبان درگذشت (+بیوگرافی آیت الله محمد مومن)

به گزارش مهر، آیت الله محمد مومن عضو مجلس خبرگان رهبری و عضو فقهای شورای نگهبان ساعتی قبل پس از تحمل یک دوره بیماری در بیمارستان درگذشت.

آیت الله محمد مؤمن به‌دلیل مشکلات مغزی و تنفسی از جمعه ۳۰ آذرماه در بخش آی‌سی‌یوی در یکی از بیمارستان‌های قم بستری شد و از ۸ دی ماه برای پیگیری روند درمان به بیمارستانی در تهران انتقال یافت.

 

بیوگرافی آیت الله محمد مومن

محمد دانش‌زاده قمی (زادهٔ ۱۳۱۶ در قم) مشهور به محمد مؤمن، روحانی و فقیه ایرانی بود. وی از فقهای شورای نگهبان و عضو مجلس خبرگان رهبری از استان قم بود.

 

او از مجتهدین معاصر بود که از اواسط دوره اول شورای نگهبان (یعنی از سال ۱۳۶۲) با حکم سید روح‌الله خمینی به عضویت فقهای شورای نگهبان منصوب شد و عضو این شورا بود. وی همچنین عضو مجلس خبرگان در چندین دوره بوده‌بود. محمد مؤمن آخرین بار در ۲۵ تیر ۱۳۹۲ با حکم علی خامنه‌ای، در سمت خود (فقیه شورای نگهبان) ابقاء شده بود.