خبرمهم: غیرت مساوی با خشونت نیست. لطفا جهل را غیرت تعریف نکینم.غیرت مردانه چیست,غیرت مرد نسبت به همسرش,غیرت مرد در اسلام,غیرت مرد نسبت به زن,غیرت مردانه خانواده برتر,غیرت مرد نشانه چیست,غیرت مرد روی زن نشانه چیست,غیرت بازیگران مرد ایرانی,غیرت نشان عشق یک مرد است,غیرت بیجای مرد,مرد غیرتی باس,علت غیرت مرد به زن,با غیرت ترین مرد دنیا,با غیرت ترین مرد,تعریف غیرت مرد,حدود غیرت مرد,مرد غیرتی خانواده برتر,مرد غیرتی خوبه یا بد,مرد غیرتی خوبه,درباره غیرت مرد,
آبروی مردها را نبرید!

خبرمهم: غیرت مساوی با خشونت نیست. لطفا جهل را غیرت تعریف نکینم.

«اشتباه فهمیده‌ای ای مرد. معنای غیرت کشتن و زدن نیست. غیرت یعنی این که تو حامی زن و بچه‌ات باشی. غیرت یعنی این که دخترت تو را مهم‌ترین پناه زندگی خود بداند نه این که از ترس تو زندگی نکند و خانه‌نشین شود.

دختری توییت کرده بود که از خانه فرار کردم وقتی برگشتم پدرم مهم‌ترین حامی‌ام بود. به برادرهایم گفته بود اگر نازک‌تر از گل به من بگویند با او طرف هستند. غیرت یعنی این! یعنی پدری که تمام‌قد پشت خانواده‌اش می‌‌ایستند و می‌گوید: «گور پدر حرف مردم!»

پدر باید به گونه‌ای رفتار کند که وقتی دختر یا همسر از همه جا برید و تنها میان دنیا ماند، به سمت او بیاید و آغوشش را امن‌ترین جای دنیا بداند.

بعضی از دخترها از خانه می‌ترسند. می‌ترسند چون می‌دانند دنیایی سیاه در خانه منتظر آنهاست. می‌دانند اگر برگردند قربانی خشم پدر می‌شوند و مادرانی که در این میان برای حفظ زندگی سکوت می‌کنند و دم نمی‌زنند.

همه ما مردانی که خبرهای قتل‌های ناموسی قلب‌مان را به درد آورد باید سعی کنیم به جای فرهنگ خشم که غیرت تعریف شده است، فرهنگ گفت‌وگو با فرزندان خود را جایگزین کنیم.

هر روز با خود تمرین کنیم که بتوانیم با فرزندهای خود حرف بزنیم. اجازه بدهیم آنها مشکلات خود را به ما بگویند. اجازه ندهیم آنها به جای مشورت با ما به سراغ همسالان خود بروند و با آنها مشورت کنند و دوستان‌شان هم به خاطر کم تجربگی مسیر غلط را در برابر آنها قرار دهند.

پدر غیرتمند کسی است که در برابر حرف مردم بایستد و زندگی خودش، زنش و بچه‌های‌اش را حفظ کند و دوباره از نو بسازد.

پدر غیرتمند کسی است که دخترش می‌تواند راحت با او حرف بزند و از مشکلات‌اش بگوید.

پدر غیرتمند کسی است که به زن‌اش اجازه می‌دهد زندگی کند و او را چون زن است محدود نمی‌کند.

غیرت مساوی با خشونت نیست. لطفا جهل را غیرت تعریف نکینم. همسری که سر زن‌اش را کنار رودخانه می‌برد، پدری که با داس دخترش را به قتل می‌رساند یا پدری که به خاطر دیر آمدن دخترش او را به کام مرگ می‌کشاند را غیرتمند ننامیم. نگوییم مرد است و غیرت‌اش!

به خدا که نام این رفتار غیرت نیست. اشتباه فهمیده‌ایم. اشتباه به ما منتقل  کرده‌اند. برخی مردها به خاطر غیرت آبروی دیگر مردها را هم می‌برند.

دست‌هایی که به خون آلوده می‌شوند، دست‌های یک مردم غیرتی نیست. دست‌های مرد غیرت‌مند برای در آغوش کشیدن دختر و همسرش و در حمایت از آنها باز می‌شود.»/عصرایران

 

 

.