خبرمهم: مدیرعامل شرکت آب‌وفاضلاب استان تهران با اشاره به قبوض آب تهرانی‌ها گفت: به طور میانگین خانواده‌هایی که مدیریت مصرف آب دارند حدود ۱۵ تا ۱۶ هزار تومان هزینه قبض آب پرداخت می‌کنند که این مساله شامل حال ۶۰ درصد تهرانی‌ها می‌شود.قبض آب تهرانی‌ها,مدیرعامل شرکت آب‌وفاضلاب استان تهران,قبوض آب تهرانی‌ها,خانواده‌هایی که مدیریت مصرف آب دارند,هزینه قبض آب,
قبض آب تهرانی‌ها چقدر است؟

خبرمهم: مدیرعامل شرکت آب‌وفاضلاب استان تهران با اشاره به قبوض آب تهرانی‌ها گفت: به طور میانگین خانواده‌هایی که مدیریت مصرف آب دارند حدود ۱۵ تا ۱۶ هزار تومان هزینه قبض آب پرداخت می‌کنند که این مساله شامل حال ۶۰ درصد تهرانی‌ها می‌شود.

مدیرعامل شرکت آب‌وفاضلاب استان تهران با بیان اینکه اگر میزان مصرف آب این دسته از مشترکان کاهش یابد تخفیف‌های ویژه‌ای برای آن‌ها در نظر گرفته شده است تا جایی که می‌توانند میزان هزینه را بیش از این کاهش دهند، اظهار کرد: مشوق های متعددی برای مشترکان کم مصرف در نظر گرفته شده یکی از آن‌ها این است که این دسته از مشترکان می‌توانند قبوض آب خود را در هر ماه پرداخت نکنند و بعد از گذشت چندماه به‌طور یکجا پرداخت را انجام دهند.

وی با تاکید بر اینکه مشترکانی که بین ۱۵ تا ۱۶ هزار تومان هزینه قبوض آب برای آن‌ها صادر می‌شود، می‌توانند به طور مثال بعد از چهار ماه هزینه را پرداخت کنند، تصریح کرد: یکی از مشکلات فعلی در صنعت آب قیمت بسیار پایین این مایه حیات است که به دلیل ملاحظات دولت برای اینکه مردم تحت فشار قرار نگیرند قیمت آب آن‌طور که باید افزایش نمی‌یابد.

کمترین قبض ۷۰۰۰ تومان و بیشترین ۱۵۰ هزار تومان

مدیرعامل شرکت آب‌وفاضلاب استان تهران با اشاره به بالاترین و کمترین قبوض صادر شده در تهران، گفت: قبض ۷۰۰۰ تومانی نیز در تهران صادر می‌شود و بیشترین میزان نیز حدود ۱۵۰ هزار تومان بوده که معمولا مختص مشترکانی است که در منزل شخصی خود استخر دارند.

او همچنین افزود: در ماه‌های اسفند و فروردین و اردیبهشت نیز اعلام شد که افراد اگر با مشکل مواجه هستند می‌توانند قبوض آب را پرداخت نکنند و اکثر مشترکان نیز پول آب را پرداخت نکردند و با توجه به اینکه این مساله دستور رییس جمهور و وزیر نیرو بود با مردم مدارا کردیم.

کم‌مصرف‌ها مشمول افزایش قیمت نشدند

وی با اشاره به طرح‌های تشویقی برای کاهش مصرف آب در تهران، اظهار کرد: برای مشترکانی که زیر حد نرمال میزان مصرف آب داشته باشند مشوق‌هایی ریالی در نظر گرفته شده است بدین ترتیب که برای افراد کم مصرف تنها هفت درصد افزایش قیمت صورت گرفته که نسبت به تورم که حدود ۴۰ درصد بود این عدد ناچیز است.

مدیرعامل شرکت آب‌وفاضلاب استان تهران با تاکید بر اینکه تقریبا تمام کسانی که مصرف پایینی دارند مشمول هیچ افزایش قیمتی نشده‌اند، تصریح کرد: دو سال است که روال به همین صورت است و افرادی که زیر خط نرمال مصرف آب دارند هیچ افزایش قیمتی در قبوض آن‌ها لحاظ نشده است.

۴۰ درصد مشترکان تهرانی پر مصرف هستند

او با بیان اینکه ۶۰ درصد مشترکان در این مجموعه قرار دارند و جزء مشترکان کم مصرف به‌حساب می‌آیند، گفت: حدود ۲۰ درصد مشترکان تهرانی کمی از مصرف میانگین بالاتر و ۲۰ درصد نیز پر مصرف هستند البته امسال این اعداد تغییر کرده و حدود۴۰ درصد مشترکان مصرف بالایی دارند.

وی افزود: بر اساس آمار امسال ۴۰ درصد خانواده‌های تهرانی بالای ۳۰ مترمکعب مصرف دارند درحالی که میزان مصرف این مشترکان در سال گذشته حدود ۱۸ مترمکعب بوده است، البته به دلیل شیوع بیماری کروما و گرمای زودرس می‌توان این مساله را طبیعی دانست./ایسنا

 

 

.