فرمانده نیروهای مسلح آمریکا در منطقه غرب آسیا اعلام کرد نه واشنگتن، نه سعودی‌ها، نه امارات و نه هیچکدام از متحدان آمریکا به دنبال درگیری با ایران نیستند.واکنش ژنرال آمریکایی,احتمال درگیری آمریکا,عربستان و امارات با ایران,فرمانده نیروهای مسلح آمریکا,منطقه غرب آسیا,واشنگتن,سعودی‌ها,امارات,هیچکدام از متحدان آمریکا,به دنبال درگیری با ایران,
واکنش ژنرال آمریکایی به احتمال درگیری آمریکا، عربستان و امارات با ایران

فرمانده نیروهای مسلح آمریکا در منطقه غرب آسیا اعلام کرد نه واشنگتن، نه سعودی‌ها، نه امارات و نه هیچکدام از متحدان آمریکا به دنبال درگیری با ایران نیستند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از همشهری آنلاین ، ژنرال «کنت مکنزی» فرمانده نیروهای مسلح آمریکا در منطقه غرب آسیا در سخنرانی خود گفت که این کشور به دنبال درگیری با ایران نیست.

وی که در جریان اجلاس امنیتی آسپن سخنرانی می‌کرد، افزود: «ما، ایالات متحده، به دنبال درگیری با ایران نیسیتم و نه عربستان سعودی، نه امارات متحده عربی و نه هیچکدام از شرکا و متحدانمان در منطقه به دنبال درگیری با ایران نیستند. ما هرگز دنبال آن نبوده‌ایم.»

مکنزی در ادامه سخنانش گفت : «ملت‌های منطقه بارها به اقدامات جدی تحریک آمیز غیرمسئولانه و ظالمانه ایران به صورت حساب‌شده و دفاعی پاسخ داده‌اند و در کل در تلاش برای کاهش تنش‌ها بوده‌اند.»

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت که ایران درباره عزم آمریکا مرتکب اشتباه عمیق شده است.

فرمانده نیروهای مسلح آمریکا در منطقه غرب آسیا اضافه کرد: «ما به دنبال کاهش تنش‌ها بوده و بارها به صورت حرفه‌ای و خویشتندارانه پاسخ داده‌ایم. در عین حال ایران تلاش کرده تا به ارعاب متحدان ما در منطقه بپردازد.»

 

 

.