ایگور کوروتچنکو ، مدیر مرکز مطالعاتی تجارت جهانی تسلیحات در روسیه اعلام کرد موشک های مافوق صوتی که تولید آنها توسط ایران اعلام شده ، ضد کشتی بوده و جمهوری اسلامی برای کنترل خلیج فارس و دریای عمان به آنها نیاز دارد.نیاز ایران,موشک های ضد کشتی مافوق صوت,کنترل خلیج فارس و دریای عمان,مدیر مرکز مطالعاتی تجارت جهانی تسلیحات,
نیاز ایران به موشک های ضد کشتی مافوق صوت برای کنترل خلیج فارس و دریای عمان

ایگور کوروتچنکو ، مدیر مرکز مطالعاتی تجارت جهانی تسلیحات در روسیه اعلام کرد موشک های مافوق صوتی که تولید آنها توسط ایران اعلام شده ، ضد کشتی بوده و جمهوری اسلامی برای کنترل خلیج فارس و دریای عمان به آنها نیاز دارد.

به گزارش اسپوتنیک، کرووتچنکو گفت: "ایران موشک های ضد کشتی مافوق صوت را تولید خواهد کرد ... این کار باعث می شود این کشور بتواند خلیج فارس و دریای عمان را  کنترل کند."

این کارشناس روس خاطرنشان کرد: ایران اکنون موشک های ضد کشتی دارای سرعت کمتر از سرعت صوت را در اختیار  دارد و اکنون صنعت این کشور از پتانسیل های لازم برای ساخت انواع مافوق صوت بهره مند شده است.

پیش از این ، حسین خانزادی، فرمانده نیروی دریایی ارتش ایران گفته بود که در آینده نزدیک تولید موشک های مافوق صوت دارای موتورهای توربوفن در این کشور آغاز می شود.

بتازگی فرمانده نیروی دریایی ارتش ایران همچنین از پیشرفت های چشم گیر کشورش  در ساخت زیردریایی خبر داده بود.

 

 

.