خبرمهم: سردبیر سایت فوتبال نیوز بلژیک عنوان کرد که وکیل ویلموتس مانع هرگونه اظهارنظر این مربی درباره ایران شده است.ویلموتس سرمربی ایران شد,ویلموتس سرمربی تیم ملی ایران شد,ویلموتس چیست,ویلموتس طرفداری,ویلموتس چرا رفت,ویلموتس ورزش سه,ویلموتس فنرباغچه,ویلموتس مربی ایران,ویلموتس اهل کجاست,ویلموتس اخراج شد,ویلموتس از ایران رفت,ویلموتس افتخارات,ویلموتس اهل کدام کشور است,ویلموتس اخراج می شود,ویلموتس از ایران میرود,ویلموتس بلژیکی کیست,ویلموتس بلژیکی ویکی پدیا,ویلموتس باید اخراج شود,ویلموتس بهتر است یا کی…
توصیه وکیل ویلموتس به او: به هیچ وجه درباره ایران صحبت نکن!

خبرمهم: سردبیر سایت فوتبال نیوز بلژیک عنوان کرد که وکیل ویلموتس مانع هرگونه اظهارنظر این مربی درباره ایران شده است.

تیم ملی فوتبال ایران در حالی که امید زیادی برای قهرمانی در جام ملت‌های آسیا داشت اما در نهایت با شکستی که مقابل ژاپن متحمل شد نتوانست به دیدار فینال برسد و این بازی آخرین حضور کارلوس کی‌روش روی نیمکت تیم ملی ایران بود.

در حالی که جامعه فوتبال و مردم مدت‌ها انتظار کشیدند تا جانشین کارلوس کی‌روش پرتغالی روی نیمکت تیم ملی را بدانند، بعد از یک وقفه طولانی و از دست دادن پنجره بازی‌های دوستانه (فیفا دی) مارک ویلموتس بلژیکی به عنوان سرمربی جدید تیم ملی فوتبال ایران انتخاب شد.

از همان ابتدا شرایط انتخاب ویلموتس به عنوان سرمربی ایران طبیعی پیش نرفت. ابتدا حضور این مربی در ایران و بررسی امکانات و در ادامه رفتن به کشورش و امضای قرارداد در کشور خود و علاوه بر همه این‌ها اعلام نشدن جزئیات قرارداد ویلموتس باعث نارضایتی‌هایی شده بود. البته مهدی تاج رئیس وقت فدراسیون حسابی از این مربی و اخلاق او تعریف کرد و او را فردی آرام و نجیب معرفی کرد که به نظر می‌رسید کنایه‌هایی به رفتار سرمربی سابق تیم ملی یعنی کی‌روش داشت.

این مربی که در این مدت کوتاه نیز، پروازی بود و در ایران سکونت نداشت نتایج ضعیفی با تیم ملی فوتبال ایران کسب کرد و دو شکست برابر بحرین و عراق و خطر از دست دادن جام جهانی باعث اتمام همکاری فدراسیون فوتبال با این مربی شد. او فعلا ۲ میلیون یورو از ایران گرفته است ولی به این امر قانع نیست و خواستار دریافت ۶ میلیون یوروی دیگر شده است که در صورت محکومیت فوتبال ایران، قطعا  تلخ‌ترین پروسه انتخاب سرمربی در تاریخ فوتبال ایران رخ داده است.

در حالی که ایسنا بارها تلاش کرد با مارک ویلموتس مصاحبه کند و نظر او را درباره پرونده حضور کوتاه در ایران جویا شود این مربی حاضر به پاسخگویی نشده است و در همین ارتباط کریستوف فرانکن، سردبیر اخبار فوتبال بلژیک به ایسنا گفت: “من چندین بار تلاش کردم با مارک ویلموتس مصاحبه داشته باشم ولی این مربی حاضر به صحبت نشد و مشخص شد وکیلش به او توصیه کرده به هیچ وجه فعلا درباره ایران صحبت نکند.”

به نظر می‌رسد این مربی که به فیفا شکایت کرده منتظر رای پرونده خود است و نمی‌خواهد با اظهارنظرش پروسه رای دادن فیفا درباره او و تیم ملی فوتبال ایران را با تاخیر بیشتر روبرو کند./ایسنا

 

 

.