خبرمهم: معاون اول رئیس‌جمهور گفت: ترور ناجوانمردانه شهید سردار سلیمانی تغییری در سیاست‌های جمهوری اسلامی ایران در حمایت از سوریه و جبهه مقاومت ایجاد نکرده است.ایران در سوریه چند پایگاه دارد,ایران در سوریه چقدر هزینه کرد,ایران در سوریه به دنبال چیست,ایران در سوریه چقدر نیرو دارد,پهپادهای ایران در سوریه,سفیر ایران در سوریه,هزینه ایران در سوریه,پایگاه ایران در سوریه اسرائیل,ایران سوریه امروز,ایران سوریه امید,ایران از سوریه خارج می شود,ایران و سوریه امروز,ارتش ایران در سوریه,استراتژی ایران…
جهانگیری: سیاست ایران در حمایت از سوریه و جبهه مقاومت تغییر نکرده است

خبرمهم: معاون اول رئیس‌جمهور گفت: ترور ناجوانمردانه شهید سردار سلیمانی تغییری در سیاست‌های جمهوری اسلامی ایران در حمایت از سوریه و جبهه مقاومت ایجاد نکرده است.

  اسحاق جهانگیری ظهر امروز (پنجشنبه) در تماس تلفنی با «حسین عرنوس» نخست وزیر جدید سوریه، اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران از هیچ اقدامی برای کاهش فشارها بر مردم سوریه دریغ نخواهد کرد و به فضل الهی سوریه به اقتدار، آرامش و ثبات خواهد رسید.

وی ادامه داد: ترور ناجوانمردانه شهید سردار سلیمانی تغییری در سیاست‌های جمهوری اسلامی ایران در حمایت از سوریه و جبهه مقاومت ایجاد نکرده است.

معاون اول رییس جمهور با بیان اینکه ایستادگی دولت، مردم و نیروهای مسلح سوریه در مقابله با مشکلات نتیجه داده و این کشور به دستاوردهای خوبی رسیده است، گفت: حضور مقتدرانه سوریه در جامعه عربی نشان دهنده پیروزی مردم سوریه در مقابله با تروریسم است و همین پیروزی ها و دستاوردها باعث شده تا رژیم صهیونیستی مداخلات و تجاوزاتی به خاک سوریه داشته باشد که ما آن را محکوم می کنیم.

جهانگیری با اشاره به دیدارهای گذشته خود با نخست وزیر سابق سوریه در سال های ۲۰۱۵ و در جریان سفر خود به دمشق در سال ۲۰۱۹ تصریح کرد: باید توافقات دوجانبه در کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی و کمیته راهبردی روابط فیمابین را پیگیری کنیم تا هر چه زودتر این توافق ها اجرایی شود.

وی بیان کرد: جامعه جهانی به ویژه سازمان ملل و سایر مجامع بین المللی در این شرایط که بیماری کرونا ملت های جهان به ویژه مردم سوریه را تحت تأثیر قرار داده است باید حمایت های جدی را از مردم این کشور به ویژه در زمینه تأمین دارو و کالاهای اساسی انجام دهد.

معاون اول رییس جمهور در ابتدای این مکالمه ضمن آرزوی توفیق برای نخست وزیر جدید سوریه و آرزوی رفاه، امنیت و پیشرفت برای مردم سوریه، سلام رییس جمهور کشورمان را به آقای بشار اسد ابلاغ کرد.

نخست وزیر سوریه نیز در این مکالمه تلفنی ضمن قدردانی از پیام تبریک معاون اول رییس جمهور به مناسبت انتخابش به عنوان نخست وزیر سوریه، گفت: سیاست جمهوری اسلامی ایران در قبال سوریه که مبتنی بر حمایت از این کشور است تبدیل به راهبردی برای تقویت روابط دو کشور در برابر جبهه مقاومت و مقابله با دشمنان این جبهه شده است.

وی با اعلام علاقمندی دمشق برای تقویت هر چه بیشتر مناسبات با تهران به سفر هیئت ایرانی به این کشور و توافق های انجام شده اشاره کرد و گفت: ما از کمک های جمهوری اسلامی ایران در حمایت از مردم سوریه و کاهش فشار بر این کشور قدردانی می کنیم.

حسین عرنوس در پایان با تأکید بر اینکه هر موضوعی که منجر به تقویت روابط دو کشور شود برای دولت سوریه با اهمیت است، مراتب قدردانی و سپاس خود را از مقام معظم رهبری، رییس جمهور و دولت جمهوری اسلامی ایران در حمایت از مواضع کشورش ابراز کرد./مهر

 

 

.