خبرمهم: ساعاتی پس از انفجار دفتر مرزی دو کره، پیونگ یانگ با قبول مسئولیت آن از قطع روابط خود با همسایه جنوبی‌اش خبر داد.تفاوت کره شمالی و کره جنوبی,بازی کره شمالی و کره جنوبی,جنگ کره شمالی و کره جنوبی,نقشه کره شمالی و کره جنوبی,فرق کره شمالی و کره جنوبی,مرز کره شمالی و کره جنوبی,مقایسه کره شمالی و کره جنوبی,مقایسه ارتش کره شمالی و کره جنوبی,مرز بین کره شمالی و کره جنوبی,نتیجه بازی کره شمالی و کره جنوبی,کره شمالی کی از کره جنوبی جدا شد,چرا کره شمالی از کره جنوبی جدا شد؟,دیدار رهبر کره شمالی…
کره شمالی تمام روابط خود با کره جنوبی را قطع کرد

خبرمهم: ساعاتی پس از انفجار دفتر مرزی دو کره، پیونگ یانگ با قبول مسئولیت آن از قطع روابط خود با همسایه جنوبی‌اش خبر داد.

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، کره شمالی با تائید انفجار دفتر ارتباطات دو کره در مرز دو کشور، از قطع تمامی روابط خود با کره جنوبی خبر داد.

بنابر اعلام خبرگزاری اسپوتنیک، کره شمالی ضمن تائید انفجار دفتر ارتباطات دو کره، رسما اعلام کرد تمامی روابط دیپلماتیک خود را با سئول قطع کرده است.

ساعاتی پیش خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی از وقوع انفجاری مهیب در منطقه غیرنظامی مرز بین دو کره خبر داد. این انفجار در نزدیکی مجتمع صنعتی شهر کائسونگ (Kaesong) در نزدیکی مرز کره شمالی رخ داد.

کره شمالی در روز‌های گذشته به همسایه جنوبی خود هشدار داده بود در صورت عدم جلوگیری از پخش بروشور علیه پیونگ‌یانگ در نقاط مرزی، دفتر ارتباطی خود با سئول در این کشور را خواهد بست.  همچنین پیشتر ارتش کره شمالی در بیانیه‌ای اعلام کرد برای اعزام نظامیان خود به منطقه‌های مرزی عاری از تسلیحات این کشور با کره جنوبی و هرگونه تصمیم دولت این کشور درباره اقدامات خارجی آماده است.

به نظر می رسد تنش ها در روابط دو کره پس از دو سال رکود بار دیگر به اوج خود بازگشته است./yjc

 

 

.