خبرمهم: کریستیانو رونالدو در یک مصاحبه فاش کرد که از ۱۱ سالگی و به خاطر طعنه‌ها تصمیمی بزرگ گرفت که زندگی اش را متحول کرد.کریستیانو رونالدو و همسرش,کریستیانو رونالدو کودکان,کریستیانو رونالدو فرزندان,کریستیانو رونالدو قد,کریستیانو رونالدو و مسی,کریستیانو رونالدو چند سال دارد,کریستیانو رونالدو حقوق,کریستیانو رونالدو اخبار,کریستیانو رونالدو ایران,کریستیانو رونالدو ازدواج,کریستیانو رونالدو افتخارات,کریستیانو رونالدو الان کجاست,کریستیانو رونالدو افراد بیشتر,کریستیانو رونالدو از رئال مادرید به کدام…
زندگی شخصی رونالدو؛ از کنایه‌های تمسخر آمیز مردم تا درخشش در مستطیل سبز

خبرمهم: کریستیانو رونالدو در یک مصاحبه فاش کرد که از ۱۱ سالگی و به خاطر طعنه‌ها تصمیمی بزرگ گرفت که زندگی اش را متحول کرد.

کریستیانو رونالدو فوق ستاره پرتغالی عشق بی اندازه‌ای به تناسب اندام خود دارد که در نتیجه تمرینات سخت و مرارت‌های ورزشی حاصل شده است. حتی اگر بدن او به اندازه یک مدل بدنسازی یا بادی بیلدینگ ورزشی نباشد، ولی باز هم متحیر کننده است. رونالدو علاوه بر رژیم غذایی و تمرینات طولانی و سخت تیمی، بر بهبود قدرت، استقامت، سرعت و حرکات کاربردی خود نیز تمرکز زیادی دارد.

هرچند رونالدو روی رژیم غذایی خود تاکید زیادی دارد، ولی به معنای آن نیست که او از مصرف غذایی‌هایی مثل پیتزا خودداری می‌کند.

رونالدو در کانال “کریس ام دی” می‌گوید: «کلید مراقب از بدن تان، تمرین، ریکاوری خوب و نیز مصرف مواد غذایی مناسب است، اما حتی من هم گاهی همراه فرزندم پیتزا می‌خورم و در غیر این صورت، زندگی کسل کننده خواهد شد.»

زندگی شخصی رونالدو؛ مرتاضی که فوتبالیست شد! + تصاویر

رونالدو سال ۲۰۱۸ در یکی از مصاحبه هایش گفت که از لحاظ بدنی مثل یک بازیکن ۲۳ ساله است و اینکه می‌خواهد تا ۴۰ سالگی فوتبال بازی کند. هرچند رونالدو گاهی از پیتزا و نیز مواد غذایی نه چندان مناسب برای یک ورزشکار استفاده می‌کند، ولی او با تمرینات سخت هرگز اجازه نداده است تا بدنش از فرم همیشگی خود خارج شود.

زندگی شخصی رونالدو؛ مرتاضی که فوتبالیست شد! + تصاویر

در طول دوران قرنطینه، ویدیو‌های زیادی منتشر شد که او را در حال تمرین خانگی نشان می‌داد. تمریناتی در کنار نامزد و نیز فرزند اولش کریس جونیوز.

تمرین و رفتن به استخر پس از انجام مسابقات، یکی از روتین‌های همیشگی رونالدو است و از رموز آمادگی جسمانی مناسب او.

رونالدو سال ۲۰۰۳ وقتی به منچستریونایتد پیوست، اندامی لاغر داشت و به او لقب لاغر استخوانی داده بودند. رونالدو در این رابطه می‌گوید: «بله، من لاغر بودم و عضلات چندانی نداشتم ۱۱ سالگی یک تصمیم بزرگ گرفتم و می‌دانستم که استعدادش را دارم. تصمیم این بود که بیشتر و جدی‌تر تمرین کنم. شب‌ها از خوابگاه بیرون می‌زدم و می‌دویدم. یادم است که وقتی مرا می‌دیدند، می‌گفتند چقدر لاغر است، اما کمی بعد نظر‌ها را نسبت به خودم عوض کردم.»

زندگی شخصی رونالدو؛ مرتاضی که فوتبالیست شد! + تصاویر

رونالدو که سالی تا ۸۲ میلیون پوند هم درآمد دارد، در منزل خود دستگاه کریوتراپی (سرما درمانی) برای ریکاوری عضلات دارد. در واقع او سال ۲۰۱۳ و پس از اینکه متوجه شد کریو تراپی روی فرانک ریبری جواب داده، اقدام به تهیه این دستگاه کرد.

پس از مسابقات، سه دقیقه حضور در این دستگاه که دمایی بین منفی ۱۶۰ تا ۱۲۰ درجع سانتیگراد دارد، باعث کنترل درد و کوفتگی‌ها شده و به انقباض ماهیچه‌ها نیز کمک فراوانی می‌کند. این یکی از بهترین روش‌ها برای ریکاوری و بازیابی توان عضلانی به خصوص پس از تمرینات سخت روزانه یا بازی‌های سنگین پرفشار است.

رونالدو علاوه بر تمرینات استقامتی، به تمرینات سرعتی نیز توجه خاصی دارد و معتقد است با انجام هر روزه، آن‌ها تبدیل به عادت برای هر کسی خواهند شد: «هر زمان دوست داشتید تمرین کنید. می‌توانید در اتاق خواب و پس از بیدار شدن از خواب، تمرینات کششی انجام دهید. یا می‌توانید قبل از خواب این تمرینات را انجام دهید. اگر این برای شما به یک عادت تبدیل شود تبدیل به تمریناتی آسان خواهند شد.»

زندگی شخصی رونالدو؛ مرتاضی که فوتبالیست شد! + تصاویر

رونالدو یک گیاه خوار نیست و از گوشت نیز در رژیم غذایی خود استفاده می‌کند، اما برای این مهم، محدودیت‌هایی اعمال کرده است.

رونالدو برای این که آمادگی خود را حفظ کند به تمامی جزئیات توجه دارد که یکی از نکات مهم در مورد او مربوط به رژیم غذایی اوست چرا که کریستیانو یکی از منظم‌ترین سبک زندگی‌ها را در میان ورزشکاران دارد. رونالدو ممکن است که در رژیم غذایی خود شش وعده داشته باشد که ماهی بخش مهمی از رژیم او را تشکیل می‌دهد. ماهی و تن بخشی از غذا‌های محبوب او هستند. او، مرغ را به علت پروتئین بالای خود و چربی پایین آن غذای مفیدی می‌داند. رونالدو برای صبحانه، ماست کم چرب، پنیر و ژامبون مصرف می‌کند. ستاره پرتغالی در طول روز نیز توست آووکادو به عنوان میان وعده سرو می‌کند.

زندگی شخصی رونالدو؛ مرتاضی که فوتبالیست شد! + تصاویر

غذای شماره یک رونالدو شامل مرغ و سالاد است، غذای شماره دو او نیز ماهی تن در کنار سالاد، تخم مرغ و زیتون است. ستاره فوتبال دنیا برای ناهار به سراغ گوشت قرمز یا ماهی می‌رود که ترجیح می‌دهد که ناهار خود را دو قسمت کند و در دو وعده مجزا مصرف کند.

استیک، ماهی‌ی باکالائو دلابراسا (نوعی غذای پرتغالی که با ماهی، پیاز، سیب زمینی خورد شده و تخم مرغ آب پز پخته می‌شود) بخشی از غذا‌های محبوب او هستند: «گاهی در روز شش وعده غذایی کوچک مصرف می‌کنم تا مطمئن شوم بدنم به اندازه کافی انرژی ذخیره کرده است.»

رونالدو سعی می‌کند که هر شب هشت ساعت کامل بخوابد و در طول روز نیز پنج بار چرت می‌زند. ستاره پرتغالی می‌گوید: «خواب مناسب برای این که برای تمرین آماده باشی، مهم است. زود می‌خوابم و زود بیدار میشوم، به خصوص قبل از بازی ها. خوابیدن کمک می‌کند تا عضلات به بهترین شکل ریکاوری کنند.»/ورزش سه

 

 

.