خبرمهم: بررسی‌ها نشان می‌دهد جهش کروناویروس می‌تواند این عامل بیماری‌زا را عفونی‌تر ‌و مسری‌تر سازد.کروناویروس جهش‌یافته,مسری‌تر,جهش کروناویروس,عامل بیماری‌زا,عفونی‌تر ‌و مسری‌تر,متخصصان آمریکایی,آلوده کردن افراد به میزان بیشتر,کروناویروس جدید,SARS CoV 2,اروپا و آمریکا,عامل کشنده‌تری,محققان آمریکایی,سنبله‌ها روی سطح ویروسی,به سلول‌ها چسبیده,مدیکال دیلی,
کروناویروس جهش‌یافته مسری‌تر است

خبرمهم: بررسی‌ها نشان می‌دهد جهش کروناویروس می‌تواند این عامل بیماری‌زا را عفونی‌تر ‌و مسری‌تر سازد.

متخصصان آمریکایی بر اساس بررسی‌های خود دریافتند جهش کروناویروس توانایی آن را در آلوده کردن افراد به میزان بیشتر افزایش می‌دهد.

در این آزمایشات مشخص شد نسخه‌ای از کروناویروس جدید (SARS-CoV-2) که در سراسر اروپا و آمریکا در حال گسترش است، دچار نوعی جهش شده که می‌تواند آن را به عامل کشنده‌تری تبدیل کند چرا که با این جهش، توانایی ویروس در آلوده کردن افراد بیشتر می‌شود.

محققان آمریکایی اظهار داشتند: ویروس‌هایی با این جهش نسبت به ویروس‌هایی که دچار این جهش نشده‌اند بسیار مسری‌تر هستند. اثرگذاری این جهش به گونه‌ای است که به طور چشمگیری تعداد سنبله‌ها روی سطح ویروسی را افزایش می‌دهد. این سنبله‌ها هستند که به ویروس اجازه می‌دهند به سلول‌ها چسبیده و آن‌ها را آلوده سازد.

به گزارش مدیکال دیلی، به گفته محققان تعداد و تراکم این سنبله‌ها روی سطح ویروس به دلیل جهش صورت گرفته، چهار تا پنج برابر بیشتر است./ایسنا

 

 

.