صدای انفجار در نزدیکی پایگاه التاجی عراق به عنوان میزبان نیروهای آمریکایی شنیده شده است.پایگاه التاجی آمریکا,پایگاه التاجی بغداد,پایگاه التاجی ویکی,پایگاه التاجی متعلق به کیست,پایگاه التاجی عراق,پایگاه التاجی آمریکا در عراق,پایگاه التاجی برای کدام کشور است,پایگاه التاجی در عراق,پایگاه التاجی اربیل,حمله به پایگاه التاجی امریکا,حمله به پایگاه التاجی اپارات,حمله راکتی به پایگاه التاجی امریکا,امکانات پایگاه التاجی,پایگاه التاجی برای کیست,پایگاه نظامی التاجی بغداد,پایگاه التاجی در بغداد,بمباران…
شنیدن صدای انفجار در اطراف پایگاه نظامیان آمریکایی در عراق

 صدای انفجار در نزدیکی پایگاه التاجی عراق به عنوان میزبان نیروهای آمریکایی شنیده شده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از فارس، منابع آگاه شامگاه یکشنبه از شنیده شدن صدای انفجار در نزدیکی پایگاه التاجی واقع در شمال بغداد، پایتخت عراق خبر دادند.

چند موشک به این پایگاه که مورد استفاده نظامیان آمریکایی است، اصابت کرده است. این دومین بار است که پایگاه التاجی طی ۲۴ ساعت گذشته مورد اصابت راکت قرار می‌گیرد. پایگاه مذکور در ۸۵ کیلومتری شمال بغداد قرار دارد و شماری از نیروهای آمریکای در این پایگاه مستقر هستند.

هنوز رسانه‌های رسمی عراق در این بار خبری منتشر نکرده‌اند.

بعد از آنکه شنبه‌شب چند راکت به نزدیکی این پایگاه اصابت کرد، مصطفی الکاظمی، نخست‌وزیر عراق از تشکیل کمیته‌ای برای بررسی این حادثه خبر داد.

 پیش از این الهاشمی در توئیتر خود نوشت: "کمیته مذکور از افسران تحقیق و ماموران سازمان اطلاعات نظامی و سازمان‌های مبارزه با تروریسم و اطلاعات و همچنین شماری از نیروهای امنیتی الحشد الشعبی تشکیل شده است.
 وی افزود: "هدف از تشکیل این کمیته یافتن عوامل حمله به پایگاه التاجی است".

پایگاه التاجی که محل استقرار نیروهای آمریکایی است شب گذشته با راکت‌های کاتیوشا هدف قرار گرفت؛ اما منابع خبری گفتند که این حمله، تلفاتی به همراه نداشته است.

شهرستان التاجی که پایگاه نظامی التاجی در آن قرار دارد، در شمال بغداد، پایتخت عراق واقع شده است. پایگاه نظامی در فاصله ۸۵ کیلومتری شمال بغداد است که شامل یک فرودگاه و یک پایگاه بزرگ است که در زمان رژیم صدام، وابسته به گارد ریاست جمهوری بود.

 

 

.