نوع رنگ مو بر طول عمر زندگی تاثیر می گذارد.تاثیر رنگ مو بر شپش,تاثیر رنگ مو بر جنین,تاثیر رنگ مو بر ریزش مو,تاثیر رنگ مو در هفته اول بارداری,تاثیر رنگ مو بر موخوره,تاثیر رنگ مو بر شیر مادر,تاثیر رنگ مو بر سفیدی مو,تاثیر رنگ مو در چهره,تاثیر رنگ مو در از بین بردن شپش,تاثیر رنگ مو برای از بین بردن شپش,تاثیر رنگ مو قبل از بارداری,تاثیر رنگ مو در از بین بردن شپش سر,تاثیر رنگ مو در اوایل بارداری,تاثیر رنگ مو بر اعصاب,تاثیر رنگ مو بر انسان,عوارض رنگ مو گیاهی ابریشم,تاثیر رنگ مو بر مو,تاثیر رنگ مو بر شوره…
تاثیر رنگ مو بر عمر و زندگی

نوع رنگ مو بر طول عمر زندگی تاثیر می گذارد.

به گزارش اسپوتنیک، محققین استرالیایی ارتباط بین سلامتی، عمر زندگی طولانی با رنگ مو را مورد بررسی قرار دادند. در این ازمایش گزارش های مربوط به موی 30 هزار نفر را مورد تجزیه و تحلیل قرار داده اند.

افرادی که رنگ موی شان به رنگ شکلاتی است، بیشتر در معرض درماتیت قرار دارند. آنها به طور متوسط ​​1.4 سال کمتر از کسانی که موهای طلایی و سیاه دارند، طول عمر دارند.

كارشناسان در یكی از آثار علمی خود، موهای بیش از 200000 نفر را بررسی و ژنوم آنها را بررسی كردند.

بر این اساس، هر قدر که  موهای شخص روشن تر باشد، دیرتر جوان می شود و بیشتر به سن پیری می رسد. علاوه بر این، افراد با مو های زرد و قهوه ای روشن احتمال مبتلا شدن به سکته قلبی، سکته مغزی و دیابت نوع 2 را ندارند.

این امر به این دلیل است که انواع ژنی که با زمان بلوغ ارتباط دارند در کنار ژن های قرار گرفته اند که روی پوست و مو تأثیر می گذارند. هر دو این فرآیند را می توان از طریق غده هیپوفیز - غده موجود در سطح تحتانی مغز متصل کرد. این غدد هورمون را تنظیم می کند که رشد غده جنسی را تنظیم می کند و آنهای که روی رنگدانه تأثیر می گذارند.

 

 

.