خبرمهم: شاخص کل در بازار بورس امروز (یکشنبه) چهار هزار و ۴۸۱ واحد افت داشت که در نهایت این شاخص به رقم یک میلیون و ۱۸۵ هزار واحد رسید.افت شاخص بورس امروز,افت شاخص بورس در ایران,افت شاخص بورس تا کجا,افت شاخص بورس به چه معناست,افت شاخص بورس تا کجا ادامه دارد,افت شاخص بورس در امروز,علت افت شاخص بورس امروز,دلیل افت شاخص بورس امروز,دلایل افت شاخص بورس امروز,تحلیل افت شاخص بورس امروز,افت شاخص بورس تا کی ادامه دارد,علت افت شاخص بورس در ایران,بیشترین افت شاخص بورس,بزرگترین افت شاخص بورس,افت بی سابقه شاخص…
شاخص بورس عقب‌نشینی کرد

خبرمهم: شاخص کل در بازار بورس امروز (یکشنبه) چهار هزار و ۴۸۱ واحد افت داشت که در نهایت این شاخص به رقم یک میلیون و ۱۸۵ هزار واحد رسید.

براساس معاملات امروز بیش از ۱۳ میلیارد و ۵۴۶ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۱۵۷ هزار و ۸۱۴ میلیارد ریال داد و ستد شد.

همچنین شاخص کل (هم وزن) با دو هزار و ۴۴۴ واحد افزایش به ۳۸۰ هزار و ۵۶۷ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با یک هزار و ۶۱۵ واحد رشد به ۲۵۱ هزار و ۴۸۵ واحد رسیدند.

شاخص بازار اول یک هزار و ۷۴۳ واحد و شاخص بازار دوم ۱۵ هزار و ۴۳۱ واحد کاهش داشتند.

علاوه بر این در بین تمامی نمادها، نماد ملی صنایع مس ایران (فملی) با یک هزار و ۸۴۰ واحد، پالایش نفت اصفهان (شپنا) با یک هزار و ۲۰ واحد، ایران خودرو (خودرو) با ۹۶۶ واحد، پالایش نفت تهران (شتران) با ۸۵۷ واحد، بانک ملت (وبملت) با ۸۲۷ واحد، بانک پاسارگاد (وپاسار) با ۶۷۲ واحد و پتروشیمی نوری (نوری) با ۵۶۵ واحد، بانک پارسیان (وپارس) با ۵۰۰ واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص بورس داشتند.

 در مقابل نماد صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با دو هزار و ۶۰۴ واحد، معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) با یک هزار و ۳۹۰ واحد، سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) با یک هزار و ۲۸۱ واحد، گروه مدیریت سرمایه گذاری امید (وامید) با یک هزار و ۲۰۱ واحد، معدنی و صنعتی چادرملو(کچاد) با یک هزار و ۲۲ واحد، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با ۹۴۸ واحد، نفت و گاز پتروشیمی تامین (تاپیکو) با ۸۹۱ واحد با تاثیر منفی بر شاخص همراه بود.

برپایه این گزارش، امروز نماد بانک ملت، فولاد مبارکه اصفهان، پالایش نفت اصفهان، گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو، ملی صنایع مس ایران، سرمایه گذاری غدیر و سرمایه گذاری خوارزمی در گروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

گروه بانک ها هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه سه میلیارد و ۹۰۲ هزار برگه سهم به ارزش ۱۶ هزار و ۶۵  میلیارد ریال داد و ستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز نزدیک به ۱۰۰ واحد رشد داشت و بر روی کانال ۱۳ هزار و ۲۸۱  واحد ثابت ماند.

همچنین در این بازار سه میلیارد و ۱۸۰ میلیون برگه سهم به ارزش بیش از ۵۴ هزار و ۶۸۷ میلیارد ریال داد و ستد شد.

امروز نمادهای سنگ آهن گهرزمین (کگهر)، هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو)، پتروشیمی مارون (مارون)، پتروشیمی زاگرس (زاگرس)، صنایع ماشین های اداری ایران (مادیرا)، تولید برق عسلویه مپنا (بمپنا)، پلیمر آریا ساسول (آریا)، بیمه پاسارگاد (بپاس)، توکاریل (توریل) و اعتباری ملل (وملل)‌ تاثیر مثبت بر شاخص این بازار را داشتند.

همچنین نماد سهامی ذوب آهن اصفهان (ذوب)، پتروشیمی تندگویان (شگویا)، تولید نیروی برق دماوند (دماوند)، فرابورس ایران (فرابورس)، سرمایه گذاری صبا تامین (صبا)، مدیریت انرژی تابان هور (وهور)، توسعه مولد نیروگاهی جهرم (بجهرم) با تاثیر منفی بر شاخص این بازار همراه بودند./ایرنا

 

 

 

.