خبرمهم: محققان چینی داروی جدیدی تولید کرده‌اند که می‌تواند رشد سرطان را با آسیب کمتر به سلول‌های سالم مهار کند.درمان سرطان خون,درمان سرطان خون با طب سنتی,درمان سرطان خون نوع all,درمان سرطان خون در طب سنتی,درمان سرطان خون دکتر خیراندیش,درمان سرطان خون در کودکان,درمان سرطان خون در طب اسلامی,درمان سرطان خون با طب اسلامی تبریزیان,درمان سرطان خون از نظر دکتر خیراندیش,درمان سرطان خون از نظر آیت الله تبریزیان,درمان سرطان خون از نوع all,درمان سرطان خون استاد تبریزیان,درمان سرطان خون اطفال,درمان…
مهار کننده مؤثر برای معالجه سرطان خون تولید می‌شود

خبرمهم: محققان چینی داروی جدیدی تولید کرده‌اند که می‌تواند رشد سرطان را با آسیب کمتر به سلول‌های سالم مهار کند.

محققان چینی داروی جدیدی تولید کرده‌اند که میتواند رشد سرطان را با آسیب کمتر به سلول‌های سالم مهار کند.

محققان موسسه علوم فیزیکی Hefei در آکادمی علوم چین گفتند: داروی CHMFL-FLT۳-۳۶۲ به منظور درمان بیماران مبتلا به لوسمی میلوئید حاد (AML) که در آن کیناز FLT۳ جهش یافته، طراحی شده است.

AML نوعی سرطان خون است که بر مغز استخوان، خون و سایر قسمت‌های بدن از جمله طحال، غدد لنفاوی و کبد تأثیر می‌گذارد. جهش FLT۳ در ۳۰ درصد بیماران AML رخ می‌دهد و بخش زیادی از بیماران را به کام مرگ می‌کشاند.

 این نوع لوکمی همچنین میلوسیت‌ها را تحت تأثیر قرار می‌دهد و روندی حاد دارد؛ در این بیماری مغز استخوان، میلو بلاست‌ها (نوعی گلبول سفید)، گلبول‌های قرمز یا پلاکت‌های غیرطبیعی می‌سازد.

بیشتر مهار کننده‌های فعلی که به بازار آمده‌اند قادر به تشخیص FLT3 از ساختاری مشابه کیناز cKIT نیستند که همین موضوع ممکن است منجر به عوارض جانبی شود.

 لیو کینگسونگ، محقق اصلی این پژوهش گفت: بنابراین، نیاز فوری به یک داروی ایمن‌تر و مؤثرتر وجود دارد.

داروی جدید، یک مهار کننده نسل سوم FLT3 کیناز است که می‌تواند قدرت کشتن سرطان متمرکز بر تومورها را با حداقل آسیب به سلول‌های سالم تحویل دهد.

محققان در آزمایشاتی که روی موش انجام دادند، دریافتند که این مهارکننده اثر ضد توموری بالایی دارد و مهار رشد تومور را با قدرت ۹۵ درصد انجام می‌دهد.

این تحقیق به سرپرستی لیو کینگزونگ و لیو جینگ در مجله علمی Haematologica منتشر شد.

در پنج سال اخیر، تیم تحقیقاتی مستقر در استان آنهویی تجربه غنی در تولید داروهای AML کسب کرده است.

در سال ۲۰۱۸ ، مهار کننده نسل اول HYML-۱۲۲ توسط آزمایشگاه دارویی چین برای آزمایش‌های بالینی تصویب شد.

به گفته محققان ، آنها به زودی آزمایش‌های ایمنی بیشتری را انجام می‌دهند تا مهار کننده جدید آماده آزمایش‌های بالینی شود./فارس

 

 

.