خبرمهم: 2 کودک مبتلا به کرونا در تربت‌جام جان خود را از دست دادند.جان باختن ۲کودک,مبتلا به کرونا,تربت‌جام,2 کودک مبتلا به کرونا,رییس دانشکده علوم پزشکی تربت‌جام,مراکز درمانی این شهرستان,
جان باختن ۲کودک مبتلا به کرونا در تربت‌جام

خبرمهم: 2 کودک مبتلا به کرونا در تربت‌جام جان خود را از دست دادند.

رییس دانشکده علوم پزشکی تربت‌جام گفت: در سه روز گذشته ۲ دو کودک مبتلا به کرونا در مراکز درمانی این شهرستان جان خود را از دست دادند.

دکتر محمدرضا افکار عفونت سیستم بدن، تنگی نفس، تشنج ناشی از تب و اختلالات قلبی را از مهمترین علل فوت کودکان مبتلا به ویروس کرونا اعلام کرد و افزود: آمار شیوع و بستری بیماران مبتلا به این ویروس در این شهرستان در چند روز اخیر گسترش یافته که نگران کننده است.
رییس دانشکده علوم پزشکی تربت‌جام افزود: بیماران مراجعه کننده به مراکز درمانی تربت‌جام بیشتر دارای علائمی همچون دل پیچه، سرگیجه، دل درد، اسهال و استفراغ هستند که در این مراکز بستری می‌شوند.
وی گفت: با استفاده از ماسک، شستن مکرر دست‌ها، حضور نیافتن در تجمعات و اماکن شلوغ و تماس نداشتن با افرادی که سرفه و عطسه می‌کنند، می توان سرایت ویروس کرونا را به حداقل می‌رساند.
سه بیمارستان سجادیه، مهر مادر و ارتش در تربت‌جام برای پذیرش بیماران کرونا در نظر گرفته شده است.
تربت‌جام در متطقه مرزی شرق خراسان رضوی قرار دارد که از شمال شرق با کشور جمهوری ترکمنستان هم مرز است و از مشرق با افغانستان مرز مشترک دارد./صداوسیما

 

 

.