حکومت کره شمالی می‌گوید اعتماد خود به سئول را «به‌کلی از دست داده» و تهدید کرده است که زمانه «دردناک و تاسف‌باری» در انتظار جنوب است.تهدید کره‌شمالی,دوران دردناک و تاسف‌باری,کره جنوبی,حکومت کره شمالی,اداره امور کره جنوبی,فعالان کره جنوبی,مرز کره شمالی,پیونگ‌یانگ,تهدید به واکنش,جنگ کوم‌چال,مدیر اداره جبهه متحد,دولت کره جنوبی,ارسال اعلامیه‌ها,فعالان مخالف کره شمالی,حزب حاکم لیبرال,تشکل‌های تندروی,تداوم سیاست‌های خصمانه واشینگتن,حفظ مناسبات شخصی,بین رهبران دو…
تهدید کره‌شمالی: دوران دردناک و تاسف‌باری در انتظار کره جنوبی خواهد بود

حکومت کره شمالی می‌گوید اعتماد خود به سئول را «به‌کلی از دست داده» و تهدید کرده است که زمانه «دردناک و تاسف‌باری» در انتظار جنوب است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از العالم، بیانیه تازه اداره امور کره جنوبی در حکومت کره شمالی به تازگی در خبرگزاری رسمی آن کشور منتشر شده است.

از زمان ادامه پخش اعلامیه‌ها و شب‌نامه‌های هوایی توسط فعالان کره جنوبی در مرز کره شمالی، پیونگ‌یانگ چند بار تهدید به واکنش کرده و اخیرا تمامی خطوط ارتباطی با دولت و ارتش کره جنوبی را نیز قطع کرده است.

جنگ کوم‌چال، مدیر اداره «جبهه متحد» در بیانیه خود گفته «ما واقعا نمی‌خواهیم با آن‌ها (دولت کره جنوبی) رو در رو شویم، چون معمولا طوری حرف می‌زنند که گویی قرار است به یک هدف بزرگ دست یابیم، اما در عمل حتی یک گام هم بر نمی‌دارند».

او سپس افزود: «از حالا به بعد، در حقیقت دوران دردناک و تاسف‌باری در انتظار مقام‌های کره جنوبی‌ست».

ارسال اعلامیه‌ها و شب‌نامه‌ها توسط بالن‌های کوچک، معمولا توسط فعالان مخالف کره شمالی و مخالفانی که از آن کشور گریخته‌اند صورت می‌گیرد. بسیاری از این فعالان ارتباطی با حزب حاکم لیبرال ندارند و یا عمدتا نزدیک به تشکل‌های تندروی این کشور هستند.

پیونگ‌یانگ آمریکا را نیز خطاب قرار داده و گفته است «با توجه به تداوم سیاست‌های خصمانه واشینگتن»، دلیل چندانی برای حفظ مناسبات شخصی بین رهبران دو کشور وجود ندارد.

 

 

.