رئیس جمهور ایالات متحده بار دیگر چین را متهم به شیوع ویروس کرونا کرد.ترامپ,ارتش آمریکا,مقابله با یک دشمن نامرئی,رئیس جمهور ایالات متحده,بار دیگر چین را متهم به شیوع ویروس کرونا کرد,دانشگاه نظامی وست پوینت,
ترامپ: ارتش آمریکا در حال مقابله با یک دشمن نامرئی است

رئیس جمهور ایالات متحده بار دیگر چین را متهم به شیوع ویروس کرونا کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از سی ان ان، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در دانشگاه نظامی وست پوینت در سخنانی مدعی شد که ارتش این کشور با دشمن نامرئی که از چین آمده مواجه است.

رئیس جمهور آمریکا با انتقاد مجدد از چین به دلیل شیوع ویروس کرونا، مدعی شد که ایالات متحده در نبرد با کرونا پیروز خواهد شد.

دونالد ترامپ همچنین اظهار داشت که نظامیان آمریکا از این به بعد در احیای کشورهای دیگر نقشی ایفا نخواهند کرد و در "حل و فصل درگیری‌های بیگانه" شرکت نخواهند داشت. به گفته وی، واشنگتن به اصول بنیادی باز می گردد که بر اساس آن، وظیفه سربازان، دفاع همه جانبه و قاطعانه از آمریکا در مقابل دشمنان خارجی است.

شایان ذکر است که چند روز پیش، دونالد ترامپ موضوع ادامه استقرار نظامیان آمریکا در چند کشور را به اطلاع کنگره رساند. علاوه بر افغانستان که واحدهای ارتش آمریکا ۱۹ سال است که در آنجا مستقر هستند، نظامیان آمریکایی در عراق، سوریه، اردن، ترکیه، لبنان، مصر، فیلیپین، کوزوو، شبه جزیره عربی، شرق آفریقا و چاد نیز مستقر هستند.

 

 

..