موشک در پایگاه تاجی عراق که نیروهای آمریکایی در آنجا مستقر هستند سقوط کرد.حمله موشکی,پایگاه آمریکا در عراق,پایگاه تاجی عراق,نیروهای آمریکایی,پایگاه هوایی تاجی در عراق,نیروهای ائتلاف به سرکردگی آمریکا,
حمله موشکی به پایگاه آمریکا در عراق

موشک در پایگاه تاجی عراق که نیروهای آمریکایی در آنجا مستقر هستند سقوط کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از شبکه تلویزیونی «العربیه» موشکی که شلیک شده بود در پایگاه هوایی تاجی در عراق سقوط کرد که نیروهای ائتلاف به سرکردگی آمریکا در آنجا مستقر هستند.

اطلاعات مربوط به قربانیان و ضررهای مادی هنوز اعلام نشده است.

در ماه مارس، بیش از 15 موشک کوچک در پایگاه تاجی سقوط کرد. دستگاه پرتاب این موشک ها بر  کامیونی قرار دارد که در فاصله چند کیلومتری از پایگاه مستقر است. پیشتر اعلام شده بود که 3 نظامی اتئتلاف کشته شده و 12 نفر دیگر مصدوم شدند.

در رابطه با این حمله موشکی، آمریکا ضربات دقیقی به 5 انبار اسلحه گروه شبه‌نظامی شیعه «کتائب حزب الله» در عراق وارد کرد. سازمان امنیت عراق اعلام کرد که شش نفر در نتیجه ضربات هوایی آمریکا به چند تأسیسات در عراق کشته شدند و فرودگاه در حال احداث کربلا در عراق آسیب دیده است.

نیروهای مسلح عراق حمله نیروی هوایی آمریکا را محکوم کرد و آن را « نقض اصول همکاری» نامید.مدتی قبل وزارت خارجه ایران در رابطه با اتهامات مطرح شده از سوی واشنگتن در باره آنکه، گویا تهران مسئول حمله به پایگاه ائتلاف غربی در عراق است، اعتراض کرد.

 

 

.