یک آژانس خبری سعودی مدعی شد که پدافند هوایی عربستان یک موشک بالستیک که از سوی حوثی‌های یمن به شهر نجران پرتاب شده بود را منهدم نموده است.انهدام موشک بالستیک حوثی‌ها,توسط پدافند هوایی عربستان,آژانس خبری سعودی,پدافند هوایی عربستان,موشک بالستیک,حوثی‌های یمن,شهر نجران,منهدم نموده,ائتلاف عربی,رهبری عربستان,نیروهای پدافند هوایی عربستان,شورشیان انصار الله (حوثی ها),شمال یمن,
انهدام موشک بالستیک حوثی‌ها توسط پدافند هوایی عربستان

یک آژانس خبری سعودی مدعی شد که پدافند هوایی عربستان یک موشک بالستیک که از سوی حوثی‌های یمن به شهر نجران پرتاب شده بود را منهدم نموده است.

به گزارش اسپوتنیک، آژانس خبری سعودی " SPA" به نقل از منابع خود در ائتلاف عربی به رهبری عربستان سعودی اعلام داشت که نیروهای پدافند هوایی عربستان سعودی یک موشک بالستیک را که توسط شورشیان انصار الله (حوثی ها) در شمال یمن پرتاب شده بود، منهدم کرده‌اند.

این موشک بالستیک بر فراز شهر نجران، مرکز استان نجران در حدود مرزی کشور یمن منهدم شده است. در گزارش این آژانس خبری آمده است: نیروهای ائتلاف توانستند یک موشک بالستیک که توسط گروه تروریستی حوثی‌ها که توسط ایران حمایت می‌شوند، از استان سعده به سمت شهر نجران پرتاب شده بود، رد گیری و منهدم کنند.

براساس بیانیه این آژانس، هدف حوثی‌ها اهداف غیرنظامی و غیرنظامیان در نجران بوده است و در نتیجه آن برخی غیرنظامیان جراحات سطحی بر اثر ترکش‌های موشک بالستیک برداشته‌اند. به گفته ائتلاف عربی، از آغاز درگیری‌ها تاکنون، پدافند هوایی عربستان سعودی ۳۱۲ موشک بالستیک که توسط حوثی‌ها به این پادشاهی پرتاب شده بودند را رهگیری کرده است.

مناقشات نظامی و سیاسی در یمن میان دولت و مبارزان حوثی از جنبش شیعه "انصار الله" از سال ۲۰۱۴ ادامه دارد. از مارس ۲۰۱۵، ائتلاف نظامی کشورهای عربی به رهبری عربستان سعودی، از دولت یمن به رهبری عبدربه منصور هادی، رئیس جمهور مورد قبول جامعه بین المللی حمایت می کند. در دسامبر ۲۰۱۸، طرفین درگیری در یمن برای اولین بار در طی چند سال، تحت حمایت سازمان ملل متحد در سوئد پای میز مذاکره نشستند. طی این نشست تعدادی موافقتنامه مهم، به ویژه در مورد مبادله زندانیان، آتش بس در شهر بندری حدیده در کنار دریای سرخ و تحت کنترل سازمان ملل درآمدن این شهر حاصل شد. به نظر می رسد، ایران از حوثی هایی که صنعا پایتخت یمن و بخش قابل توجهی از کشور را تحت کنترل دارند، پشتیبانی می‌کند.

 

 

 

.