به گزارش اسپوتنیک به نقل از «آرگوس مدیا»، صادرات نفت خام عربستان در ماه مه نسبت به ماه پیش از آن ۳۲ درصد کاهش نشان داد.صادرات نفت عربستان از کجاست,صادرات نفت عربستان چند بشکه در روز است,صادرات نفت عربستان در روز,صادرات نفت عربستان به کدام کشورهاست,صادرات نفت عربستان به آمریکا,صادرات نفت عربستان روزانه,صادرات نفت عربستان چقدر است,صادرات نفت عربستان از دریای سرخ,صادرات نفت عربستان از تنگه هرمز,میزان صادرات نفت عربستان از تنگه هرمز,صادرات نفت عربستان به امریکا,صادرات نفت عربستان در روز…
کاهش صادرات نفت عربستان

به گزارش اسپوتنیک به نقل از «آرگوس مدیا»، صادرات نفت خام عربستان در ماه مه نسبت به ماه پیش از آن ۳۲ درصد کاهش نشان داد.

مطابق توافق کاهش تولید سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و متحدانش، موسوم به «اوپک پلاس» قرار بود عربستان سعودی در ماه گذشته میلادی تا ۸ میلیون و ۴۹۰ هزار بشکه در روز تولید خود را کاهش بدهد.

صادرات عربستان در ماه مه، ۶ میلیون و ۲۸۰ هزار بشکه در روز بود که از کاهش ۳۲ درصدی صادرات این کشور در این ماه حکایت دارد. این مقدار کمترین صادرات ثبت‌شده ریاض در داده‌های آرگوس مدیا به شمار می‌رود که از اوت سال ۲۰۱۷ ثبت شده است.

پس از شکست توافق اوپک پلاس در ماه مارس، عربستان نفت زیادی روانه بازار کرد و افزایش تولید بی‌سابقه‌ای را به ثبت رساند. وزیران نفت و انرژی کشورهای عضو و غیرعضو سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) در دهمین نشست فوق‌العاده خود از طریق وبینار در ۱۲ آوریل متعهد شدند تولید روزانه خود را از اول ماه مه ۹ میلیون و ۷۰۰ هزار بشکه در ماه‌های مه و ژوئن کاهش دهند.

 

 

.