خبرمهم: رسول دانیال زاده ابربدهکار بانکی یا همان سلطان سکه نقش پر رنگی در پرونده فساد‌های اکبر طبری داشته است.سلطان فولاد ایران,سلطان فولاد کیست,سلطان فولاد چگونه دستگیر شد,سلطان فولاد فرار کرد,سلطان فولاد از ایران گریخت,سلطان فولاد دستگیر شد,سلطان فولاد ایران گریخت,سلطان فولاد ایرانی,خلیفه سلطان انجمن فولاد,بازداشت سلطان فولاد,بیوگرافی سلطان فولاد,برج سلطان فولاد,بازگشت سلطان فولاد,سلطان فولاد خوزستان,خلیفه سلطان فولاد,خانه سلطان فولاد,سلطان فولاد دانیال زاده,سلطان فولاد دستگیر,دستگیری سلطان…
ارتباط سلطان فولاد با اکبر طبری چیست؟

خبرمهم: رسول دانیال زاده ابربدهکار بانکی یا همان سلطان سکه نقش پر رنگی در پرونده فساد‌های اکبر طبری داشته است.

نام رسول دانیال زاده پیش از آن که در پرونده اکبر طبری مطرح شود، در پرونده فساد فولاد آمد و از او به عنوان سلطان فولاد ایران و مالک برج‌های لوکس روما و فلورا در کامرانیه تهران و یکی از ابر بدهکاران نظام بانکی کشور یاد کردند.

رسول دانیال زاده نمین اهل اردبیل است و عضو هیئت‌های اقماری شرکت‌های صنایع لوله گالوانیزه روی پوشان قزوین، شرکت کارخانجات نورد و لوله سمنان، شرکت لوله گالوانیزه ماهان سمنان، شرکت مجتمع فولاد گیلان و شرکت فولاد کاویان بوده است.

دانیال زاده در فساد صورت گرفته در موضوع فولاد نقش پررنگی داشت و پس از آن که نام او به عنوان یکی از متهمان پرونده فولاد مطرح شد، از کشور فرار کرد، اما پس از مدتی به صورت داوطلبانه خود به ایران بازگشت.

مهرماه سال گذشته بود که دانیال زاده از کشور فرار کرد، اما یک ماه پس از متواری شدن به صورت داوطلبانه خود را معرفی و به کشور بازگردانده شد.

رشوه میلیاردی ابر بدهکار بانکی به اکبر طبری

همان طور که گفته شد دانیال‌زاده یکی از بزرگترین بدهکاران شبکه بانکی کشور و دارای برج‌های لوکس در مناطق خوب تهران بوده است و مبلغ ۱۸۳ میلیارد و ۲۳۳ میلیون و ۳۰۰ هزار ریال به اکبر طبری متهم ردیف اول پرونده رشوه داده است.

دانیال زاده چندین شرکت با همسر، پسر و دخترانش داشت و مواد اولیه را برای این شرکت‌ها وارد می‌کردند، اما از آنجایی که فرار مالیاتی بسیاری داشته و بدهی‌های کلان مالی را به بار آورده و یکی از متهمان ردیف اول پرونده به شمار می‌رفته، رشوه‌های سنگین به  اکبر طبری داده است.

رسول دانیال زاده با دریافت وام‌های کم بهره توانسته برج‌های لوکس را در مناطق تهران تأسیس کند، اما اینکه چگونه ارتباط او با اکبر طبری پررنگ شده مشخص نیست. تاکنون در کیفرخواست صادره علیه طبری از رشوه ۱۸۳ میلیاردی دانیال زاده و یک واحد مسکونی لوکس  به اکبر طبری صحبت شده، اما هنوز درباره دیگر موضوعات پرونده چیزی گفته نشده است و باید منتظر ادامه جلسات دادگاه برای مشخص شدن نقش این متهم ماند./yjc

 

 

.