خبرمهم: ملی پوش و قهرمان سابق شطرنج زنان ایران دیگر با پرچم ایران در مسابقات شرکت نخواهد کرد.غزل حکیمی فرد,تابعیت سوییس را پذیرفت,ملی پوش و قهرمان سابق شطرنج زنان ایران,مهاجرت چهره های برجسته,نظاره گر خروج استاد بزرگ بانوان,غزل حکیمی فرد از پرچم ایران بود,زوریخ,فعالیت شطرنجی,دارای درجه استاد بزرگی شطرنج بانوان,کسب عنوان قهرمانی ایران,
غزل حکیمی فرد تابعیت سوییس را پذیرفت

خبرمهم: ملی پوش و قهرمان سابق شطرنج زنان ایران دیگر با پرچم ایران در مسابقات شرکت نخواهد کرد.

به نقل از جی پلاس، جامعه شطرنج در آخرین قسمت از سریال طولانی مهاجرت چهره های برجسته این رشته نظاره گر خروج استاد بزرگ بانوان غزل حکیمی فرد از پرچم ایران بود.

غزل حکیمی فرد که مدتی است برای ادامه تحصیل در زوریخ اقامت دارد، تصمیم گرفته از این پس با پرچم این کشور به فعالیت شطرنجی خود ادامه بدهد. حکیمی فرد دارای درجه استاد بزرگی شطرنج بانوان است و در ۱۵ سالگی موفق به کسب عنوان قهرمانی ایران شد.

این شطرنج باز ۲۶ ساله سابقه چندین دوره حضور در تیم ملی شطرنج بانوان ایران در مسابقات مختلف از جمله المپیاد جهانی ۲۰۱۰ را در کارنامه دارد.

سایت فدراسیون جهانی شطرنج نیز رسما جدایی حکیمی فرد از ایران و ادامه فعالیت شطرنجی اش با پرچم سوییس را تایید کرد و هم اکنون در پروفایل این بازیکن در فیده، نام و پرچم سوییس به چشم می خورد.

در شرایطی که فدراسیون با سرپرست اداره می شود، چند ماهی به برگزاری مجمع انتخاباتی مانده است و بدون تردید یکی از برنامه های اصلی رییس آتی باید برنامه ریزی صحیح برای جلوگیری از تکرار این اتفاق ناخوشایند باشد./همشهری

 

 

.