خبرمهم: وزیر حمل و نقل کانادا موافقت این کشور را با تصمیم ایران برای ارسال جعبه‌های سیاه هواپیمای اوکراینی به فرانسه اعلام کرد.جعبه سیاه هواپیمای مسافربری اوکراینی,محتویات جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی,محتوای جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی,محتویات جعبه سیاه هواپیمای اوکراین,مکالمه جعبه سیاه هواپیما اوکراین,نتیجه جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی,نتایج جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی,نتایج جعبه سیاه هواپیمای اوکراین,نتیجه جعبه سیاه هواپیمای اوکراین,نتیجه جعبه سیاه هواپیما اوکراینی,نتیجه جعبه سیاه هواپیما اوکراین,نتایج…
موافقت کانادا با تصمیم ایران برای ارسال جعبه‌های سیاه هواپیمای اوکراینی به فرانسه

خبرمهم: وزیر حمل و نقل کانادا موافقت این کشور را با تصمیم ایران برای ارسال جعبه‌های سیاه هواپیمای اوکراینی به فرانسه اعلام کرد.

به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه گلوبال نیوز کانادا، مارک گارنیو وزیر حمل و نقل کانادا گفت که این کشور با وعده جدید ایران برای ارسال جعبه‌های سیاه هواپیمای اوکراینی به فرانسه که در اوایل سال میلادی جاری در ایران به اشتباه مورد هدف قرار گرفته و با سقوط آن شماری از هم‌وطنان‌مان و شهروندان کشورهای دیگر جان باختند، موافق است و می‌خواهد این کار سریع‌تر انجام شود.

گارنیو در این باره گفت: ما فکر می‌کنیم که این کاملا قابل قبول است، در واقع ایده خوبی است که این جعبه‌های سیاه به فرانسه فرستاده شوند.

پیش از این توافق شده بود که اگر مقامات اوکراینی نتوانند به اطلاعات جعبه‌های سیاه آسیب‌دیده دست پیدا کنند، این جعبه‌ها به فرانسه فرستاده شوند که دایره استعلام و تحلیل امنیت هواپیمایی غیرنظامی آن» به عنوان یکی از بهترین نهادهای تحقیقات سقوط هواپیما در جهان شناخته می‌شود.

وزیر حمل‌ونقل کانادا همچنین در این باره گفت: ما می‌دانیم که این نهاد فرانسوی مانند هیئت امنیت حمل و نقل ما توان و تخصص تحلیل این جعبه‌های سیاه را داشته و قویا ایران را تشویق می‌کنیم که این جعبه‌های سیاه را هر چه سریع‌تر به پاریس بفرستد.

به گزارش ایسنا، مقامات ایرانی در واکنش به تاخیر طرف اوکراینی در پاسخ به پیشنهاد ایران در خصوص جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی و همچنین روشن شدن گامهای بعدی اقدام در این زمینه، تصمیم گرفته‌اند جعبه سیاه این هواپیما را به کشور دیگری( فرانسه) ارسال کنند./ایسنا

 

 

.