دولت لبنان پس از تظاهرات شب گذشته علیه اوضاع وخیم اقتصادی با افزایش جلسات در روز جمعه ۱۲ ژوئن تلاش دارد تا از سقوط بیشتر ارزش پول ملی این کشور جلوگیری کند.سقوط ارزش لیره لبنان,سقوط ارزش لیر لبنان در برابر دلار,سقوط ارزش لیر لبنان,کاهش ارزش لیر لبنان,کاهش ارزش لیر لبنان در برابر دلار,علت سقوط ارزش لیر لبنان,علت کاهش ارزش لیر لبنان,دلایل کاهش ارزش لیر لبنان,
کابینه لبنان در واکنش به سقوط ارزش لیره و اعتراض‌ها با میشل عون و نمایندگان موسسات مالی رایزنی کرد

دولت لبنان پس از تظاهرات شب گذشته علیه اوضاع وخیم اقتصادی با افزایش جلسات در روز جمعه ۱۲ ژوئن تلاش دارد تا از سقوط بیشتر ارزش پول ملی این کشور جلوگیری کند.

سقوط تدریجی ارزش لیره یا پوند لبنان با انفجار تورم همراه بود که به تعطیلی برخی مشاغل و اخراج‌های دسته‌ جمعی انجامید. این بحران همزمان با اقدامات دو ماهه در مهار ویروس کرونا در لبنان تشدید شد.

مشکلات اقتصادی لبنان به چندین سال پیش بر می‌گردد و یکی از عوامل ایجاد اعتراض‌های عمومی بی‌سابقه در اکتبر سال۲۰۱۹ و ماه‌های پس از آن بود.

هزاران شهروند لبنانی شب گذشته بار دیگر به خیابان‌ها رفتند، لاستیک‌ها را به آتش کشیدند و جاده‌ها را مسدود کردند. آن‌ها علیه ریاض سلامه، رئیس بانک مرکزی لبنان شعار دادند و از دولت حسان دیاب که در ژانویه جایگزین سعد حریری شد، انتقاد کردند.

معترضان امروز جمعه ۱۲ ژوئن خواستار ادامه اعتراض‌ها بودند و شروع به انسداد چند بزرگراه کردند اما ارتش به سرعت دخالت کرد و مانع بستن راه‌ها شد.

 

 

.