خبرمهم: انفجار در مسجدی در شهر کابل پایتخت افغانستان هنگام ادای نماز جمعه ۳ تن از جمله امام مسجد کشته و ۱۰ تن دیگر هم زخمی شدند.انفجار در مسجدی در کابل,شهر کابل پایتخت افغانستان,مسجد شیرشاه سوری,منطقه سوم در کارته چهار کابل,مولوی عزیرالله مفلح,طارق آرین,سخنگوی وزارت کشور افغانستان,تیم تحقیقاتی وزارت کشور,انفجاری در مسجد وزیرمحمداکبر خان کابل,مولوی محمدایاز نیازی,استاد دانشگاه,
انفجار در مسجدی در کابل ۱۳ کشته و زخمی برجای گذاشت

خبرمهم: انفجار در مسجدی در شهر کابل پایتخت افغانستان هنگام ادای نماز جمعه ۳ تن از جمله امام مسجد کشته و ۱۰ تن دیگر هم زخمی شدند.

انفجار ظهر امروز در مسجد «شیرشاه سوری» در منطقه سوم در کارته «چهار کابل» رخ داد که در آن مولوی «عزیرالله مفلح» با ۲ نمازگزار کشته و ۱۰ نمازگزار دیگر زخمی شدند.

زخمی های این رویداد به بیمارستان انتقال داده شدند و وضعیت آنها خوب گزارش شده است.

طارق آرین سخنگوی وزارت کشور افغانستان نیز با تایید کشته شدن ملاامام مسجد گفت که تیم تحقیقاتی وزارت کشور به محل حادثه رسیده و موضوع را بررسی می کند.

تاکنون شخص و یا گروهی مسئولیت این حمله را برعهده نگرفته است اما حمله بر مساجد در ماه های اخیر شدت یافته و هفته گذشته انفجاری در مسجد وزیرمحمداکبر خان کابل نیز رخ داد که در آن مولوی محمدایاز نیازی استاد دانشگاه و امام این مسجد کشته و سه تن دیگر زخمی شدند./ایرنا

 

 

.