خبرمهم: استاندار تهران به گزارش‌های مستند رسیده از وزارت بهداشت و معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اشاره کرد و هر ۲ گزارش را موید رعایت نشدن فاصله‌گذاری اجتماعی در مترو و حمل‌ونقل شهری خواند.وضعیت کرونا در تهران قرمز است,وضعیت کرونا در تهران امروز چه رنگی است,وضعیت کرونا در تهران نقشه,وضعیت کرونا در تهران ایا قرمز است,وضعیت کرونا در تهران امروز,وضعیت کرونا در تهران به چه صورت است,وضعیت کرونا در تهران تا امروز,وضعیت کرونا در تهران چه رنگی است,وضعیت کرونا در استان تهران چگونه…
آخرین اخبار از وضعیت کرونا در تهران

خبرمهم: استاندار تهران به گزارش‌های مستند رسیده از وزارت بهداشت و معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اشاره کرد و هر ۲ گزارش را موید رعایت نشدن فاصله‌گذاری اجتماعی در مترو و حمل‌ونقل شهری خواند.

استاندار تهران آخرین وضعیت کرونا و تصمیم‌ها در این زمینه را تبیین کرد و گفت: امتحانات دانشگاه آزاد اسلامی در این استان به صورت مجازی برگزار می‌شود و اگر مردم همچنان نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی بی‌توجه باشند، محدودیت‌های سابق بار دیگر اعمال می‌شود.

انوشیروان محسنی بندپی روز پنجشنبه افزود: امروز به دانشگاه آزاد اسلامی به صورت مکتوب اعلام کردیم که آزمون‌های پایان ترم خود را به صورت مجازی برگزار کند.

وی یادآورشد: هنوز زمان برگزاری آزمون پایان ترم سایر دانشگاه‌ها فرا نرسیده است و برای مابقی نیز متناسب با شرایط در زمان مقرر تصمیم‌گیری خواهد شد.

افزایش ۳.۵ درصدی مراجعه به بیمارستان‌های تهران

محسنی بندپی اظهارداشت: اگرچه تعداد بستری‌ها و فوتی‌ها ثابت است اما با روند رشد ۳.۵ درصد میزان مراجعه به مراکز درمانی استان مواجه هستیم.

استاندار تهران ادامه داد: همه تلاشمان را به کار گرفته‌ایم تا روند مدیریت و کنترل بیماری از دستمان خارج نشود.

وی اضافه کرد: مجوز بازگشایی واحدهای صنفی و استفاده از حمل‌ونقل عمومی با قید لزوم رعایت آئین‌نامه‌های بهداشتی صادر شد و در ابتدا میزان رعایت در حد ۵۶ درصد و میانگین کشوری ۷۴ درصد بود اما اکنون این رقم به ۱۰.۵ درصد در این استان رسیده است.

محسنی بندپی ادامه داد: این الزامات برای واحدهای صنفی مختلف اعلام و الزام شد اما کسی بر نحوه تداوم و اجرای آن نظارت نکرد تا به چنین نقطه‌ای رسیدیم.

استاندار تهران گفت: متاسفانه رعایت ملاحظه‌های بهداشتی در سطح این استان، مردم و اصناف خیلی کمرنگ شده و وضعیت به شرایط قبل از شیوع ویروس بازگشته است.

بی‌توجهی به فاصله‌گذاری اجتماعی در حمل‌ونقل عمومی

استاندار تهران به گزارش‌های مستند رسیده از وزارت بهداشت و معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اشاره کرد و هر ۲ گزارش را موید رعایت نشدن فاصله‌گذاری اجتماعی در مترو و حمل‌ونقل شهری خواند.

محسنی بندپی اعلام کرد: بر اساس این گزارش‌ها، پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی در مترو و حمل و نقل شهری کمتر از ۳۵ درصد و استفاده از ماسک زیر ۵۰ درصد رعایت می‌شود.

استاندار تهران از معاونت‌های شهرداری تهران خواست تا بر روی الزام به استفاده از ماسک و رعایت پروتکل‌های بهداشتی نظارت و تاکید داشته باشند.

صدور مجوز دورکاری به مادران شاغل

استاندار تهران گفت: از روز شنبه مهدهای کودک مجدد فعالیت خود را آغاز می‌کند اما برای کاهش نگرانی خانواده‌ها، مادران شاغل می‌توانند از فرصت دورکاری استفاده کنند.

محسنی بندپی اضافه کرد: باز شدن مجدد مهدهای کودک به معنای الزامی بودن حضور کودکان در این محیط ها نیست همانگونه که با بازگشایی مدارس دانش‌آموزان ملزم به حضور در مدرسه نبودند.

وی افزود: مادران می‌توانند در صورت تمایل فرزندان خود را به مهدهای کودک ببرند اما این امکان نیز برای آنان فراهم شده است که با دورکاری و حضور در خانه خود به مراقبت از فرزندان بپردازند.

چشم امید به همراهی مردم در رعایت پروتکل‌های بهداشتی

استاندار تهران تاکید کرد: در صورتی که مردم نمی‌خواهند محدودیت‌های تردد و فعالیت‌های اعمال شده پیش از این برگردد، باید خود را به رعایت پروتکل‌های بهداشتی ملزم بدانند.

وی تاکید کرد: بدون‌شک در صورت مواجهه با افزایش تعداد مبتلایان، پیشنهادهاییی برای ستاد ملی کرونا و وزارت بهداشت برای تدبیر جدید ارسال خواهد شد.

محسنی بندپی اظهارداشت: هم‌اکنون پیشنهادی به وزارت بهداشت و ستاد ملی کرونا برای اعمال محدودیت‌ها ارسال نکرده‌ایم و امید به همکاری و همراهی مردم در رعایت پروتکل‌های بهداشتی داریم.

براساس آخرین اطلاعات، تاکنون ۱۷۷ هزار و ۹۳۸ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و جان‌باختگان کرونا به هشت هزارو ۵۰۶ نفر رسیده‌اند./ایرنا

 

 

.