ایرنا زندگی: پوره سیب‌زمینی می‌تواند به عنوان پیش‌غذا یا غذای اصلی سرو شود. غذایی سرشار از ویتامین و بسیار مغذی برای کودکان. پس بهتر است که دستور پخت آن را به صورت کامل بدانیم تا بتوانیم بهترین نوع آن را درست کنیم.پوره سیب زمینی,پوره سیب زمینی برای نوزاد,پوره سیب زمینی با شیر,پوره سیب زمینی با خامه,پوره سیب زمینی ساده,پوره سیب زمینی رژیمی,پوره سیب زمینی شکم پر,پوره سیب زمینی خوشمزه,پوره سیب زمینی استیک,پوره سیب زمینی ایرلندی,پوره سیب زمینی آماده,پوره سیب زمینی ایتالیایی,پوره سیب زمینی…
 طرز تهیه پوره سیب‌زمینی؛ سرشار از ویتامین

ایرنا زندگی: پوره سیب‌زمینی می‌تواند به عنوان پیش‌غذا یا غذای اصلی سرو شود. غذایی سرشار از ویتامین و بسیار مغذی برای کودکان. پس بهتر است که دستور پخت آن را به صورت کامل بدانیم تا بتوانیم بهترین نوع آن را درست کنیم.

مواد لازم:

    کره: ۱۰۰ گرم
    شیر: نصف لیوان
    سیب زمینی: ۴ عدد
    جعفری: ۱ قاشق سوپخوری
    نمک و فلفل سیاه: به اندازه کافی

طرز تهیه و دستور پخت:

۱. ابتدا کره را از یخچال خارج می‌کنیم و در دمای آشپزخانه قرار می‌دهیم تا با دمای محیط نرم شود. در مرحله بعدی سیب‌زمینی‌ها را می‌شوییم، سپس در قابلمه‌ای قرار می‌دهیم و تا روی آن‌ها آب می‌گیریم.

۲. روی حرارت ملایم قرار می‌دهیم تا آبپز شوند. سپس اجازه می‌دهیم تا سیب‌زمینی‌ها خنک شوند و بعد پوست می‌گیریم و با گوشت‌کوب له می‌کنیم و کره ذوب شده را به آن اضافه می‌کنیم.

۳. شیر و نمک، فلفل را اضافه می‌کنیم و خوب مخلوط می‌کنیم و جعفری را اضافه و مواد را زیر و رو می‌کنیم تا منسجم شوند.

 

 

.