رئیس بانک مرکزی ایران از تغییر موضع کره جنوبی در روند همکاری های دوجانبه میان دو کشور انتقاد کرد.انتقاد تند همتی,کره جنوبی,رئیس بانک مرکزی ایران,تغییر موضع کره جنوبی,روند همکاری های دوجانبه,عبدالناصر همتی,مانع‌تراشی کره جنوبی,دسترسی به منابع ارزی,تاثیر تحریم ها,شیوع ویروس کرونا,اقتصاد ایران,روند صادرات غیر‌نفتی,
انتقاد تند همتی از کره جنوبی در مصاحبه با بلومبرگ

رئیس بانک مرکزی ایران از تغییر موضع کره جنوبی در روند همکاری های دوجانبه میان دو کشور انتقاد کرد.

به گزارش اسپوتنیک، عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی ایران، در مصاحبه با بلومبرگ به تشریح موضوعاتی اعم از مانع‌تراشی کره جنوبی در دسترسی به منابع ارزی موجود در آن کشور، تاثیر تحریم ها و شیوع ویروس کرونا بر اقتصاد ایران و روند صادرات غیر‌نفتی کشور پرداخته است.

    🔻انتقاد تند همتی از کره جنوبی در مصاحبه با بلومبرگ

    🔹 رئیس کل بانک مرکزی: مایه تاسف است که شرکای تجاری قدیمی ما به دام آمریکا افتادند و موانعی را برای همکاری بیشتر ایجاد کردند
    🔹بانک های کره ای به تعهدات خود نسبت به ایران پایبند باشند 

​بانک های کره ای می بایستی به تعهدات خود نسبت به ایران پایبند باشند، نه آنکه مانع تراشی در همکاری های دو کشور ایجاد کنند.

همتی خاطر نشان شد: ما منابع قابل توجهی در واقع میلیاردها دلار در کره جنوبی داریم. این منابع متعلق به ماست و ما حق ویژه داریم که آنها را برای واردات هر چه ملت ما  نیاز دارد به کار ببریم. اما با وجود تحریم های یک جانبه و غیر قانونی آمریکا بر تجارت و تراکنش های مالی، ما در استفاده از منابع خارجی خود با دشواری مواجه هستیم. مایه تاسف است که شرکای تجاری قدیمی ما به دام شیطانی آمریکا افتادند و موانعی را برای همکاری بیشتر ایجاد کردند. اجازه دهید واضح ‌تر بگویم. آیا شما پولی را که به سختی به دست آورده اید در یک بانک می گذارید و سپس با بانک وارد مذاکره می شوید تا به شما اجازه دهد آن را خرج کنید؟ این امر کاری ناپسند است. 

 

 

.