کیف شاهد پیشرفت مذاکرات با ایران در خصوص انتقال جعبه سیاه بوئینگ می باشد.جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی کجاست,جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی در فرانسه یا اوکراین بازخوانی می شود,جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی باز شد؟,جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی خوانده شد,جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی چیست,جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی در فرانسه دانلود می شود,جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی چه می گوید,جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی در ایران بازخوانی می شود,جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی سالم است,اطلاعات جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی,ایا…
 پیشرفت مذاکرات میان ایران و اوکراین برای انتقال جعبه سیاه بوئینگ

 کیف شاهد پیشرفت مذاکرات با ایران در خصوص انتقال جعبه سیاه بوئینگ می باشد.

به گزارش اسپوتنیک، نخست وزیر اوکراین دنیس شمیگال، از پیشرفت مذاکرات با ایران در زمینه انتقال جعبه های سیاه هواپیمای بوئینگ خبر داد.

شمیگال در یک جلسه توجیهی در خصوص حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی گفت: "انجام توافق نامه در مورد جعبه های سیاه در دستور کار است، این پرونده در حال حاضر نسبت به سه ماه قبل از قرنطینه پیشرفت حاصل کرده است ... اکنون مرحله فعال مذاکرات، با تضعیف قرنطینه و احتمال یک جلسه شخصی، فعال می باشد".

پیش از این، ایسنا گزارش داده بود که ایران تصمیم گرفته است هواپیمای اوکراینی که در ابتدای سال در نزدیکی تهران سقوط کرده بود و جعبه های سیاه آن را به اوکراین ارسال نکند، بلکه آنها را به کشور دیگری منتقل کند. این آژانس خاطرنشان کرد: فرانسه می تواند کشور ثالث باشد".

هواپیمایی بین المللی بوئینگ 737 اوکراین پس از ترک فرودگاه تهران در تاریخ 8 ژانویه صبح سقوط کرد. در این حادثه 176 نفر جان باختند: شهروندان ایران ، اوکراین ، کانادا ، انگلیس ، آلمان ، سوئد و افغانستان از جمله کشته شدگان این هواپیما بودند.

 

 

.