خبرمهم: نتایج یک بررسی جدید حاکی از آن است، در صورتی که فرد خیلی زود برای تشخیص ابتلا به ویروس کرونا آزمایش شود، امکان یک اشتباه در هر ۵ تست وجود دارد.آزمایش کرونا ویروس,آزمایش کرونا pcr,آزمایش کرونا از بینی,آزمایش کرونا قیمت,آزمایش کرونا کجا گرفته می شود,آزمایش کرونا در منزل,آزمایش کرونا igg,آزمایش کرونا دیبالا,آزمایش کرونا از طریق خون,آزمایش کرونا اهواز,آزمایش کرونا از حلق,آزمایش کرونا از طریق حلق,آزمایش کرونا از گلو,آزمایش کرونا از طریق آنتی بادی,آزمایش کرونا اسمش چیست,آزمایش کرونا با بزاق دهان,آزمایش…
از هر ۵ آزمایش کرونا، یک تست خطا دارد

خبرمهم: نتایج یک بررسی جدید حاکی از آن است، در صورتی که فرد خیلی زود برای تشخیص ابتلا به ویروس کرونا آزمایش شود، امکان یک اشتباه در هر ۵ تست وجود دارد.

به نقل از دیلی‌میل، نتایج یک بررسی جدید حاکی از آن است، در صورتی که فرد خیلی زود برای تشخیص ابتلا به ویروس کرونا آزمایش شود، امکان یک اشتباه در هر ۵ تست وجود دارد.

براساس این مطالعه که توسط محققان دانشگاه جان هاپکینز انجام شده، در صورتی که فرد خیلی زود آزمایش شود، احتمال خطا در نتیجه آزمایش ویروس کرونا وجود دارد و میزان منفی‌های کاذب سه برابر خواهد بود.

محققان نمونه‌هایی از تست کروناویروس بیش از یک هزارو سیصد بیمار را بررسی کردند و مشخص شد، اگر فرد آلوده پس از یک روز آزمایش شود احتمال کاذب بودن نتیجه آزمایش صد در صد است و پس از چهار روز میزان کاذب بودن آن به ۶۷ درصد کاهش می‌یابد و روز پنجم این درصد به ۳۸ درصد می‌رسد.

ابتلای بیش از ۱.۹ میلیون نفر به ویروس کرونا در ایالات متحده تأیید شده، اما تیم این پژوهش می‌گوید که یافته‌های جدید نشان می‌دهد تعداد واقعی مبتلایان به ویروس کرونا ممکن است بسیار بیشتر از آمار منتشر شده باشد./فارس

 

 

.