خبرمهم: رئيس مركز اورژانس و فوريت‌هاي پزشكي دانشكده علوم پزشكي آبادان به وجود سه رودخانه و نزديكي به آبهاي خليج فارس شهرهاي تابعه اين دانشكده اشاره كرد و گفت: براي ارائه خدمات اورژانس به مصدومان حوادث رودخانه اي تامين 2 دستگاه قايق آمبولانس ضروري است.اورژانس آبادان,نیازمند تامین,قایق آمبولانس,رئيس مركز اورژانس و فوريت‌هاي پزشكي,دانشكده علوم پزشكي آبادان,رودخانه,آبهاي خليج فارس,خدمات اورژانس,مصدومان حوادث,
اورژانس آبادان نیازمند تامین قایق آمبولانس است

خبرمهم: رئيس مركز اورژانس و فوريت‌هاي پزشكي دانشكده علوم پزشكي آبادان به وجود سه رودخانه و نزديكي به آبهاي خليج فارس شهرهاي تابعه اين دانشكده اشاره كرد و گفت: براي ارائه خدمات اورژانس به مصدومان حوادث رودخانه اي تامين 2 دستگاه قايق آمبولانس ضروري است.

شهرام مقام یکشنبه در گفت و گو با خبرنگاران به وجود رودخانه های کارون، بهمنشیر و اروندرود و نزدیکی ساحل منطقه به خلیج فارس و تردد شناروهای صیادی و تجاری همچنین رونق گردشگری آبی به خصوص در ایام نوروز در شهرهای آبادان و خرمشهر اشاره کرد و افزود:اورژانس این ۲ شهرستان برای ارائه خدمت به مصدومان احتمالی در رودخانه ها باید قایق آمبولانس مجهز شوند.
وی همچنین تامین یک فروند هلیکوپتر اورژانس برای تسریع در انتقال مصدومان و بیماران اورژانسی به مراکز درمانی را در محدوده دانشکده علوم پزشکی آبادان را ضروری دانست و گفت:اورژانس هوایی سبب ارائه مراقبت‌های پیشرفته پزشکی به بیماران و مصدومان بدحال در اسرع وقت و درمان سریع‌تر و در نتیجه کاهش مدت زمان بستری بیماران در بیمارستان می‌شود.
رئیس مرکز اورژانس و فوریت‌های پزشکی دانشکده علوم پزشکی آبادان گفت:باتوجه به استقبال هموطنان از یادمان های راهیان نور در شهرستان های آبادان و خرمشهر و حضور بیش از ۲ میلیون نفر در این مناطق آمبولانس های فوریت های پزشکی دانشکده علوم پزشکی آبادان در یادمان های شهدای علقمه، کربلای چهار، شهید تندگویان، والفجر۸ و شلمچه مستقر می شوند.
وی زمان استقرار آمبولانس های فوریت ها در یادمان های شهدا را از ۲۰ اسفندماه اعلام کرد و افزود:در ۲ یادمان شلمچه و والفجر۸ درمانگاه امدادی از سوی سپاه پاسداران و فوریت های پزشکی آبادان برپا می شوند.
رئیس مرکز اورژانس و فوریت‌های پزشکی دانشکده علوم پزشکی آبادان گفت:در یادمان شهدای والفجر۸ اروندکنار درمانگاه، کادردرمانی و آمبولانس از سوی فوریت های پزشکی مستقر و تمام خدمات درمانی ارائه شده به میهمانان و کاروان های راهیان نور به صورت رایگان ارائه می باشد.
مقام به خرید و تامین تجهیزات درمانی و داروی مورد نیاز درمانگاه یادمان شهدای علمیات والفجر ۸ برای ایام نوروز اشاره کرد افزود:در این درمانگاه‌ها تمام خدمات درمانی عمومی مورد نیاز راهیان نور و مسافران نوروزی از جمله تزریقات، سرم‌تراپی انجام می شود.
رئیس مرکز اورژانس و فوریت‌های پزشکی دانشکده علوم پزشکی آبادان از آمادگی کامل پایگاه های شهری اورژانس ۱۱۵ در آبادان، خرمشهر و شادگان برای امدادرسانی در حوادث احتمالی چهارشنبه سوری آخر سال خبر داد و گفت: آمبولانس های اورژانس ۱۱۵ در چهارشنبه سوری با همکاری نیروی انتظامی و آتش نشانی در محل های پرتجمع مستقر خواهند شد.
وی به اجرای طرح مروجان سلامت همزمان با روزهای خطرآفرین پایان سال به منظور فرهنگسازی برای کاهش خسارت احتمالی ناشی از حوادث خبر داد و گفت: این طرح با مشارکت آموزش و پرورش در مدارس آبادان، خرمشهر و شادگان در حال اجراست.

** انجام ۱۷ هزار و ۱۳۷ ماموریت در سالجاری

مقام به انجام ۱۷ هزار و ۱۳۷ ماموریت توسط فوریت های پزشکی شهرستان های آبادان، خرمشهر و شادگان در سالجاری اشاره کرد و بیان داشت:پنج هزار و ۱۲۶ مورد از ماموریت های انجام شده مربوط به حوادث ترافیکی است.
وی افزود:در ماموریت های انجام شده طی امسال ۲۲ فوتی از حوادث ترافیکی و ۳۷۶ فوتی غیر حوادث ترافیکی توسط اورژانس جابجا شدند.
رئیس مرکز اورژانس و فوریت‌های پزشکی دانشکده علوم پزشکی آبادان به افتتاح ۱۰ پایگاه جدید فوریت های پزشکی در جنوب غرب خوزستان در ۱۱ ماه گذشته اشاره کرد و بیان داشت:این پایگاه ها بنا به نیاز در مناطق روستایی و شهری جانمایی، احداث و به بهره برداری رسید.
به گزارش ایرنا ۶۰۷ هزار نفر جمعیت ساکن در آبادان، خرمشهر و شادگان از خدمات بهداشتی و درمانی دانشکده علوم پزشکی آبادان از جمله ۳۰ مرکز شهری، ۱۸مرکز روستایی، ۱۳۲خانه بهداشت و ۱۲ پایگاه سلامت بهره مند هستند./ایرنا