رئیس ستاد فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا اظهار داشت که زمان خروج نیروهای ایالات متحده از سوریه مشخص نشده است.آمریکا در سوریه چند پایگاه نظامی دارد,امریکا در سوریه دنبال چیست,پایگاه آمریکا در سوریه,هزینه آمریکا در سوریه,نیروهای امریکا در سوریه,سفارت آمریکا در سوریه,حضور آمریکا در سوریه,ارتش آمریکا در سوریه,نماینده آمریکا در امور سوریه,انهدام موشکهای امریکا در سوریه,آخرین اخبار آمریکا در سوریه,حمله احتمالی آمریکا در سوریه,نقش آمریکا در بحران سوریه,امریکا به سوریه حمله کرده,آیا آمریکا در سوریه پایگاه نظامی…
پنتاگون: آمریکا قصد ندارد برای همیشه در سوریه بماند

رئیس ستاد فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا اظهار داشت که زمان خروج نیروهای ایالات متحده از سوریه مشخص نشده است.

به گزارش اسپوتنیک، کنت مکنزی، رئیس ستاد فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا موسوم به "سنتکام" اظهار داشت: آمریکا قصد ندارد برای همیشه در سوریه بماند، اما زمان خروج نیروهایش از این کشور مشخص نشده است.

مکنزی در یک کنفرانس ویدئویی در انستیتوی خاورمیانه واشنگتن اظهار داشت: من نمی‌دانم چقدر در سوریه خواهیم بود، اما بدیهی است که ما برای همیشه در آنجا نخواهیم بود. زمانی باید آنجا را ترک کنیم. این یک تصمیم سیاسی خواهد بود و ما آماده هستیم تا زمان رسیدن این دستور به آن عمل کنیم.

گفتنی است که از سال 2014 ایالات متحده و متحدانش عملیاتی را علیه داعش (گروه تروریستی ممنوعه در فدراسیون روسیه) آغاز نمودند؛ این در حالی است که حضور آمریکا در سوریه بدون اجازه مقامات رسمی این کشور صورت پذیرفته است. مقامات دمشق این اقدام را اشغال دانسته و علت واقعی حضور سربازان آمریکایی در سوریه را کنترل بر میادین نفتی این کشور می‌دانند. این امر به طور غیرمستقیم توسط ایالات متحده تایید شده و در توضیح آن بر لزوم كنترل بر منابع درآمد و در اختیار قرار دادن آنها برای متحدین آمریكایی در منطقه یعنی كردهای سوریه تکیه می‌کنند.

 

 

.