اوکراین از مقامات ایران خواست که قول های خود را عملی کرده و جعبه سیاه هواپیمای سانحه دیده بوئینگ ۷۳۷-۸۰۰ اوکراینی در نزدیکی تهران را تحویل دهند.جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی کجاست,جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی در فرانسه یا اوکراین بازخوانی می شود,جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی باز شد؟,جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی خوانده شد,جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی چیست,جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی در فرانسه دانلود می شود,جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی چه می گوید,جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی در ایران بازخوانی می شود,جعبه سیاه…
اوکراین: ایران به قول خود عمل کند و جعبه سیاه هواپیما را بدهد

اوکراین از مقامات ایران خواست که قول های خود را عملی کرده و جعبه سیاه هواپیمای سانحه دیده بوئینگ ۷۳۷-۸۰۰ اوکراینی در نزدیکی تهران را تحویل دهند.

به گزارش اسپوتنیک، سفیر اوکراین در کانادا آندری شوچنکو در این باره اطلاع داد.

وی خاطر نشان کرد که این بیانیه در زمان ویدئو کنفرانس سازمان بین المللی هواپیمایی کشوری انجام شده است.

شوچنکو در فیس بوک خود نوشت: « طول دادن تحویل «جعبه سیاه» توسط ایران، بی احترامی به خانواده های قربانیان و خود سازمان بین المللی هواپیمایی میهنی است. ما از تهران می خواهیم که به قول های خود عمل کند و سازمان بین المللی هواپیمایی میهنی از تمامی ابزارها  نفوذ استفاده کند تا تحقیقات سریعتر و با کیفیت تر انجام شوند.»

هواپیمای اوکراینی بوئینگ ۷۳۷-۸۰۰ پس از بلند شدن از فرودگاه تهران در تاریخ ۸ ژانویه دچار سانحه شد. ۱۷۶ نفر شامل شهروندان ایران، اوکراین، کانادا، بریتانیا، آلمان، سوئد و افغانستان در این هواپیما کشته شدند.

نظامیان ایرانی در تاریخ ۱۱ ژانویه اعلام کردند که بوئینگ اوکراینی به صورت اتفاقی و با خطای انسانی مورد اصابت موشک قرار گرفته است.  ایران خاطر نشان کرد که منتظر حمله از طرف آمریکا بوده و به همین خاطر سیستم پدافند هوایی کشور در حالت آماده باش قرار داشت.

 

 

.