برای طرفداران شورلت کوروت احتمالاً نام «زورا آرکوس دانتوف» آشنا است زیرا وی اولین مهندس کوروت و از آن مهم‌تر یکی از طرفداران بزرگ کوروت موتور وسط بود یعنی اتفاقی که نهایتاً در نسل هشتم کوروت رخ داد. اهمیت آرکوس دانتوف برای شورلت و کل جامعهٔ کوروت بسیار زیاد بود تا جایی که پس از مرگ او در سال 1996، خاکستر او در موزهٔ ملی کوروت در کنتاکی نگهداری شد. حال به نظر می‌رسد قرار است از نام زورا در پرچم‌دار آیندهٔ کوروت C8 استفاده شود زیرا به گفتهٔ جی‌ام آتوریتی، جنرال موتورز…
ثبت جهانی نام زورا توسط جنرال موتورز احتمالاً برای پرچم‌دار کوروت C8

برای طرفداران شورلت کوروت احتمالاً نام «زورا آرکوس دانتوف» آشنا است زیرا وی اولین مهندس کوروت و از آن مهم‌تر یکی از طرفداران بزرگ کوروت موتور وسط بود یعنی اتفاقی که نهایتاً در نسل هشتم کوروت رخ داد. اهمیت آرکوس دانتوف برای شورلت و کل جامعهٔ کوروت بسیار زیاد بود تا جایی که پس از مرگ او در سال 1996، خاکستر او در موزهٔ ملی کوروت در کنتاکی نگهداری شد. حال به نظر می‌رسد قرار است از نام زورا در پرچم‌دار آیندهٔ کوروت C8 استفاده شود زیرا به گفتهٔ جی‌ام آتوریتی، جنرال موتورز مالکیت معنوی نام تجاری زورا را در سراسر جهان به ثبت رسانده است.

به گفتهٔ جی‌ام آتوریتی، جنرال موتورز از سال 2014 شروع به ثبت نام زورا کرده و آخرین پروندهٔ ثبت این نام تجاری در 14 فوریهٔ 2020 در فیلیپین صورت گرفته است. طبق گزارش‌های غیررسمی، جنرال موتورز قصد دارد از نام زورا برای پرچم‌دار خانوادهٔ کوروت C8 استفاده کند که بالاتر از مدل‌های Z06 و ZR1 قرار خواهد گرفت. گفته شده کوروت زورا احتمالاً یک پیشرانهٔ 5.5 لیتری V8 توئین توربوی LT7 به همراه موتورهای الکتریکی مجهز خواهد بود که مجموع خروجی این سیستم به 1000 اسب بخار قدرت و 1355 نیوتن متر گشتاور می‌رسد.

به خاطر علاقهٔ وافر آرکوس دانتوف به کوروت موتور وسط، این نام‌گذاری می‌تواند ادای احترام کاملاً مناسبی به او باشد که به‌عنوان پدر کوروت شناخته می‌شود؛ اما بااین‌حال تا پیش از اینکه این گزارش‌ها توسط جنرال موتورز تأیید شوند باید به آن‌ها با دیدهٔ تردید نگریست. علاوه بر این، به گفتهٔ جی‌ام آتوریتی، کوروت زورا پایان سال 2023 با مدل 2024 به بازار عرضه خواهد شد که زمان زیادی تا آن موقع باقیمانده و جنرال موتورز می‌تواند در این مدت برنامه‌های خود را تغییر دهد. پس بنابراین فعلاً فقط باید صبر کنیم.

 

 

 

.