معاون ارتباطات و اطلاع‌ رسانی دفتر رئیس ‌جمهور ایران نگاه دولت به بازار سرمایه را غیر مقطعی و راهبردی دانست.بازار سرمایه چیست,بازار سرمایه ایران,بازار سرمایه گذاری,بازار سرمایه بورس,بازار سرمایه سجام,بازار سرمایه گذاری بورس,بازار سرمایه وابزار تامین مالی اسلامی,بازار سرمایه امروز,بازار سرمایه اسلامی,بازار سرمایه ایران چیست,بازار سرمایه آگاه,بازار سرمایه اخبار,بازار سرمایه بهتر است یا بازار پول,بازار سرمایه بورس تهران,بازار سرمایه بهترین,بازار بورس سرمایه گذاری,بازار سرمایه و بورس,نهادهای…
معاون رئیس جمهور ایران: نگاه دولت به بازار سرمایه غیر مقطعی است

معاون ارتباطات و اطلاع‌ رسانی دفتر رئیس ‌جمهور ایران نگاه دولت به بازار سرمایه را غیر مقطعی و راهبردی دانست.

به گزارش اسپوتنیک، علیرضا معزی، معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رئیس جمهور ایران در تشریح جلسه‌ ستاد اقتصادی دولت ایران بیان داشت: روحانی در جلسه‌ی دیروز ستاد اقتصادی دولت از اهمیت «اطلاع‌رسانی» شفاف و «آموزش» به شهروندان در بورس گفت و به تمام مسؤولان مرتبط متذکر شد تا مراقبت لازم را از بازار سرمایه و آرامشِ بازار به عمل آورند چراکه رونق و اعتماد، وابسته به «آرامش» است.

معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رئیس جمهور ایران افزود: رئیس‌ جمهور از رویدادی مهم در بازار سرمایه و البته اقتصاد ایران گفت؛ اینکه میلیون‌ها شهروند، صاحب‌اختیار سهامی شده‌اند که تا قبل از این و با وجود اختصاص سهام، اختیاری برای مدیریتش نداشتند. روحانی به صراحت اعلام کرد که از این پس، دولت، صاحب‌اختیار «ثروت و سهام» مردم نیست.

    #روحانی در جلسه‌ی دیروز ستاد اقتصادی دولت از اهمیت «اطلاع‌رسانی» شفاف و «آموزش» به شهروندان در #بورس گفت و به تمام مسؤولان مرتبط متذکر شد تا مراقبت لازم را از #بازار_سرمایه و آرامشِ بازار به عمل آورند چراکه رونق و اعتماد، وابسته به «آرامش» است.

​معزی در پایان در توئیتر خود می‌فزاید: نگاه دولت به بازار سرمایه، غیر مقطعی و راهبردی است؛ رئیس‌ جمهور، بورس را نقطه‌ی امید می‌داند چه برای تعمیق و گسترش مشارکت مردم در اقتصاد و چه برای شفافیت آن. روحانی معتقد است که بهبود در گرو مشارکت شهروندان است آنچنانکه مدیریت بحرانی چون کرونا هم با همراهی آنان ممکن می‌شود.

    نگاه دولت به #بازار_سرمایه، غیر مقطعی و راهبردی است؛ رییس‌جمهور، #بورس را نقطه‌ی امید می‌داند چه برای تعمیق و گسترش مشارکت مردم در اقتصاد و چه برای #شفافیت آن. #روحانی معتقد است که بهبود در گرو مشارکت شهروندان است آنچنانکه مدیریت بحرانی چون #کرونا هم با همراهی آنان ممکن می‌شود.

​گفتنی است، در یکصد و چهل و دومین جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت دوازدهم که روز سه‌شنبه به ریاست رئیس ‌جمهور ایران برگزار شد، پس از ارائه گزارشی در خصوص جزئیات و نحوه آزادسازی سهام عدالت، درباره برنامه تشویق و تخصیص ارز صادراتی، رفع موانع دولت الکترونیک و ایجاد مشاغل جدید در دوره شیوع کرونا بحث و تبادل نظر شد.

 

 

.