رئیس مجلس نمایندگان ایالات متحده آمریکا از مرگ جورج فلوید با تعبیر "شهادت" یاد کرد.رئیس مجلس نمایندگان آمریکا,جورج فلوید,شهید,خواند,ایالات متحده آمریکا,مرگ جورج فلوید,تعبیر شهادت,
رئیس مجلس نمایندگان آمریکا جورج فلوید را

رئیس مجلس نمایندگان ایالات متحده آمریکا از مرگ جورج فلوید با تعبیر "شهادت" یاد کرد.

به گزارش اسپوتنیک، نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا، در کنفرانس خبری که برای معرفی طرح اصلاحات در ساختار پلیس این کشور برگزار شد، از مرگ جورج فلوید با تعبیر "شهادت" یاد کرد.

پلوسی در ویدئوی منتشر شده در حساب توئیتری شبکه "سی‌بی‌اس"، بیان می‌کند: "شهادت" جورج فلوید آمریکا را با تجربه دورانی از اعتراضات سراسری مواجه ساخت به خاطر خشونت مرگبار پلیس علیه یک هموطن سیاه پوست؛ این جنبش اعتراضی به یک حرکت ملی بدل شده است، که در سراسر آمریکا به صورت مسالمت آمیز برای مطالبه عدالت جریان دارد.

 این در حالی است که استفاده از تعابیر "شهادت" و "شهید" در گفتمان سیاسی آمریکا بسیار کم‌سابقه است.
​لازم به ذکر است که پس از کشته شدن جورج فلوید، شهروند آمریکایی-آفریقایی به دست ماموران پلیس، در مینیاپولیس و برخی شهرهای دیگر اعتراضات و تظاهرات مردمی بر پا شد. در ویدئوی منتشر شده مربوط به صحنه برخورد پلیس با جورج فلوید نشان می دهد که ماموران پلیس به دست او دست بند زده اند و یکی از نیروهای پلیس نیز زانوی خود را روی گردن او گذاشته و فشار می دهد، جورج فلوید نیز می گوید که نمی تواند نفس بکشد. در نهایت این اتفاق منجر به کشته شدن جورج فلوید می شود.

 

 

.