خبرگزاری آمریکایی تصویری ماهواره‌ای از ماکت ناو هواپیمابر نیمیتز در آبهای سواحل بندرعباس منتشر کرد.رسانه آمریکایی,ایران,ماکت ناو هواپیمابر نیمیتز,به آب انداخت,خبرگزاری آمریکایی,تصویری ماهواره‌ای,آبهای سواحل بندرعباس,
رسانه آمریکایی: ایران ماکت ناو هواپیمابر نیمیتز را به آب انداخت

خبرگزاری آمریکایی تصویری ماهواره‌ای از ماکت ناو هواپیمابر نیمیتز در آبهای سواحل بندرعباس منتشر کرد.

به گزارش اسپوتنیک، خبرگزاری آسوشیتدپرس تصویری ماهواره‌ای از ماکت ناو هواپیمابر نیمیتز در آبهای سواحل بندرعباس منتشر کرد و اعلام کرد: احتمالا سپاه پاسداران قصد استفاده از این ماکت در رزمایش را دارد. این نهاد نظیر این اقدام را پنج سال پیش نیز انجام داده بود.

این خبرگزاری افزود: تنش ها بین ایران و ایالات متحده همچنان زیاد است و به نظر می رسد ایران می خواهد از ماکت این ناو هواپیمابر به عنوان دشمن در رزمایش استفاده کند. این دشمن فرضی که در عکسهای ماهواره ای دیده می شود، شباهت زیادی به ناو نیمیتز دارد که این ناو نیروی دریایی ایالات متحده به طور مرتب از تنگه هرمز به خلیج فارس می رود.

براساس عکس های ماهواره ای، ماکت ساخته شده 16 هواپیمای جنگنده را بر روی عرشه خود حمل می کند و به نظر می رسد این کشتی حدود 200 متر طول و 50 متر عرض داشته باشد. ناو نیمیتز واقعی بیش از 300 متر  طول و 75 متر عرض دارد.

 

 

.