کاهش تولید ناخالص ملی در ژاپن در سه ماه اول سال کمتر از انتظار اولیه بود.رکود اقتصادی ژاپن,رکود اقتصادی به انگلیسی,رکود اقتصادی و قیمت طلا,رکود اقتصادی و طلا,رکود اقتصادی چیست,رکود اقتصادی ژاپن تا کی ادامه دارد,رکود اقتصادی به چه معناست,رکود اقتصادی بزرگ,رکود اقتصادی به زبان انگلیسی,رکود اقتصادی به زبان ساده,رکود اقتصادی بزرگ در راه است,رکود اقتصادی بزرگ ژاپن,به انگلیسی رکود اقتصادی,با توجه به رکود اقتصادی,ركود اقتصادي ترجمة,ركود اقتصادي تعريف,رکود اقتصادی تاریخ,
ژاپن در انتظار بدترین رکود است

کاهش تولید ناخالص ملی در ژاپن در سه ماه اول سال کمتر از انتظار اولیه بود.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از «رویترز»، مقامات ژاپن در انتظار بدترین رکود در دوران مابعد جنگ هستند. و این درحالی است که کاهش تولید ناخالص ملی در کشور در سه ماه اول سال کمتر از انتظار اولیه بود.

مطابق با داده‌هایی که مورد بازنگری قرار گرفتند در سه ماه اول سال جاری، سومین اقتصاد جهان با کاهش 2/2 درصدی مواجه شد. اما شرکت ها و کارخانه های بزرگ در همه‌پرسی شرکت نکردند و اطلاعات مربوط به سرمایه‌گذاری‌ها را ارائه نکردند.

بطورکلی، شاخص کنونی نشانگر آن است که اقتصاد ژاپن برای اولین بار طی 4 سال و نیم وارد دوره رکود شده است که به معنای افت تولید ناخالص ملی در عرض دو دوره منظم است. به عقیده کارشناسان شرکت «آکسفورد اکونومیکس»، تأثیر کروناویروس در سه ماه دوم سال جاری محسوس‌تر خواهد بود. از اینرو دورنمای سال 2020 زیاده از حد نگران‌کننده است.

با مشاهده حجم بالای وام‌های دریافتی میتوان گفت که شرکت ها به مرز ورشکستگی نزدیک شدند. برای نجات اقتصاد ژاپن، قرار است 1,1 تریلیون دلار به این بخش کمک شود. کل مخارج می تواند به سطح 2,18 تریلیون دلار برسد که حدود 40 درصد تولید ناخالص ملی است.

 

 

.