رئیس جمهور ونزوئلا، ایران، روسیه و چین را دوستان واقعی ونزوئلا خواند.مادورو,ایران و روسیه,دوستان واقعی ونزوئلا,رئیس جمهور ونزوئلا,نیکولاس مادورو,کمک انسان‌دوستانه چین,روسیه,ایران و کوبا,
مادورو، ایران و روسیه را دوستان واقعی ونزوئلا نامید

رئیس جمهور ونزوئلا، ایران، روسیه و چین را دوستان واقعی ونزوئلا خواند.

به گزارش اسپوتنیک،  نیکولاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا طی سخنانی گفت: کمک انسان‌دوستانه چین، روسیه، ایران و کوبا به ونزوئلا در حال انجام شدن است. آنها دوستان واقعی ونزوئلایی‌ها هستند.

نیکلاس مادورو در این سخنرانی از وعده قبلی آمریکا برای کمک ۲۰ میلیون دلاری آمریکا به ونزوئلا خبر داد و گفت: اما حتی یک دلار هم (از طرف واشنگتن) کمک نشد.

تمجید رئیس‌جمهور ونزوئلا از حمایت‌های ایران، روسیه، چین و کوبا در شرایطی صورت گرفته که او پیشتر اعلام کرد که به زودی برای امضای توافقات همکاری در بخش انرژی و دیگر بخش‌ها به ایران سفر خواهد کرد.

مادورو در سخنرانی که یک روز بعد از ورود پنجمین و آخرین نفتکش حامل سوخت و تجهیزات ایران به بندر ونزوئلا ایراد شده بود، گفت: «من موظف هستم که شخصاً برای تشکر از این مردم به ایران سفر کنم».

به رغم فشارها و تهدیدهای آمریکا، نفتکش‌های «کلاول»، «فاکسون»، «فورچون»، «فارست» و «پتونیا» اخیرا محموله‌های سوخت و تجهیزات ایران را به ونزوئلا تحویل دادند.

 

 

.