فدراسیون روسیه و ترکیه در مورد تامین مجموعه دوم سیستم پدافند موشکی اس-400 به یک توافق اصولی دست یافتند.روسیه و ترکیه جنگ,توافق روسیه و ترکیه,توافق روسیه و ترکیه درباره ادلب,توافق روسیه و ترکیه درباره سوریه,جنگ روسیه و ترکیه در سوریه,درگیری روسیه و ترکیه در ادلب,توافق روسیه و ترکیه در مورد ادلب,تقابل روسیه و ترکیه,روسیه ترکیه ادلب,روسیه ترکیه ایران,اتحاد روسیه و ترکیه,آخرین اخبار روسیه و ترکیه,اخبار جنگ روسیه و ترکیه,احتمال جنگ روسیه و ترکیه,روسیه به ترکیه حمله کرد,روسیه به ترکیه هشدار داد,روسیه…
روسیه و ترکیه در مورد ارسال مجموعه دوم اس-400 توافق کردند

فدراسیون روسیه و ترکیه در مورد تامین مجموعه دوم سیستم پدافند موشکی اس-400 به یک توافق اصولی دست یافتند.

به گزارش اسپوتنیک، اسماعیل دمیر، رئیس دبیرخانه صنایع دفاعی ترکیه گفت: " فدراسیون روسیه و ترکیه به یک توافق اصولی در مورد تأمین دومین مجموعه سیستم دفاع هوایی S-400 رسیده اند."

روسیه در سال 2019 نخستین قرارداد تهیه چهار بخش S-400 به ترکیه را به ارزش 2.5 میلیارد دلار به پایان رساند.

دمیر در مصاحبه با کانال تلویزیونی NTV گفت: " "ما به یک توافق اصولی در زمینه تامین مجموعه دوم S-400 دست یافتیم. کارهای باقیمانده شامل مسائل فنی در زمینه انتقال فناوری، جزئیات تولید مشترک و نقشه راه در ادامه مشخص خواهند شد."

به گفته وی، ترکیه علیرغم تأخیر ناشی از بیماری همه گیر ناشی از ویروس کرونا، قصد دارد S-400 را به بهره‌برداری برساند.

وی تاکید کرد : " "سیستم S-400 برای استفاده خریداری شده است.  این بارها در همه سطوح دولتی گفته شده است. کار ادامه پیدا خواهد کرد."

وی همچنین گفت: " در آنکارا " به پیشنهادات برای سیستم های دفاع هوایی پاتریوت و Eurosam  علاقه مندی وجود دارد."

دمیر خاطرنشان کرد : " اگر پیشنهاد مشخصی وجود داشته باشد، ما به کار با آنها ادامه خواهیم داد. در مورد سیستم پاتریوت، ما هنوز به راه حل روشنی نرسیده ایم. برای Eurosam  کار با فرانسه و ایتالیا آغاز شده است. بخش ترکیه تقریباً تمام شده است. به محض اینکه دو کشور دیگر بخش خود را تمام کردند. ما پیش خواهیم رفت. "

 

 

.