خبرمهم: در جلسه شورای معاونین و مدیران کل پارلمانی وزارتخانه ها و دستگاه های اجرائی راه کارهایی برای ارتقاء تعامل دولت و مجلس،حضور برنامه محور اعضاء دولت و معاونین پارلمانی و مسئولین اجرایی بررسی شد.سیاست دولت,تعامل حداکثری با مجلس,جلسه شورای معاونین و مدیران,پارلمانی وزارتخانه ها و دستگاه های اجرائی,ارتقاء تعامل دولت و مجلس,حضور برنامه محور اعضاء دولت,معاونین پارلمانی,مسئولین اجرایی,
سیاست دولت تعامل حداکثری با مجلس است

خبرمهم: در جلسه شورای معاونین و مدیران کل پارلمانی وزارتخانه ها و دستگاه های اجرائی راه کارهایی برای ارتقاء تعامل دولت و مجلس،حضور برنامه محور اعضاء دولت و معاونین پارلمانی و مسئولین اجرایی بررسی شد.

معاون امور مجلس رئیس جمهور در جلسه شورای معاونین و مدیران کل امور مجلس سازمان‌ها و وزارتخانه ها به سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره) و قیام ۱۵ خرداد اشاره کرد و توفیق حرکت در راستای آرمانهای حضرت امام (ره) و رهنمودهای مقام معظم رهبری را از خداوند خواستار شد .
وی از اعضای این نشست به عنوان بدنه کارشناسی- تخصصی دولت در حوزه پارلمانی نام برد و یادآور شد: نگاه کارشناسانه و دقیق دولت تدبیر و امید موجب شد، روزهای همراه باتعامل و همکاری با مجلس دهم در راستای رفع مشکلات کشور را پشت سر بگذاریم که باید به نقش علی لاریجانی، رئیس وقت مجلس و اعضای هیات رئیسه در ایجاد فضای تعامل و همکاری دولت و مجلس تاکید کرد.
وی با استناد به اصل ۶۵ و ۹۳ قانون اساسی تاکید کرد: به جهت جلوگیری از شائبه دخالت نمایندگان دستگاه های اجرایی در شکل گیری کمیسیون‌های مجلس شورای اسلامی، در نظر داریم حضور منظم و مستمر معاونین پارلمانی در مجلس شورای اسلامی را به زمان پس از تشکیل کمیسیون‌ها موکول کنیم. البته حضور موردی مسئولین محترم اجرایی کماکان انجام می گیرد.
ان‌شاءالله پس از تصویب اعتبار نامه نمایندگان و تعیین وضعیت کمیسیون‌های تخصصی مجلس، با قوت و با رویکرد همراهی و تعامل بامجلس شورای اسلامی در مجلس حضور خواهیم یافت و با تعامل سازنده با نمایندگان محترم گامی اساسی در راستای مشکلات کشور برخواهیم داشت. همانگونه که ریاست محترم جمهور در اولین جلسه دولت بعد از تشکیل مجلس یازدهم تاکید داشتند.
وی اضافه کرد: رئیس جمهور متواضعانه طلب همکاری از مجلس شورای اسلامی را داشت و عنوان کرد که دولت دست خود را به سوی مجلس یازدهم دراز می‌کند، ما از مجلس اخوت را می خواهیم همانطور که از رهبر معظم انقلاب ابویت را می خواهیم و مطمئن هستیم که با همکاری یکدیگر در این سال سخت به مردم امید بیشتری می دهیم و یاس بیشتر برای دشمنان نظام و ملت و پیشرفت کشور را ادامه خواهیم داد.
او ادامه داد:تجربه نشان داده است عدم همراهی و تعامل نتیجه آن ضرر و خسران ملت و کشور را به دنبال دارد و همکاری و همراهی و درک مشترک آثار خیر و برکات زیادی برای مردم خواهد داشت.

در این جلسه معاونین و مدیران کل پارلمانی، نقطه نظرات خود را در خصوص ارتقاء تعامل و همکاری های دولت و مجلس مطرح کردند.
در این نشست که به میزبانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار گردید، صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به اختصار به شش حوزه کاری در وزارتخانه فرهنگ و ارشاد اسلامی پرداخت و رشد و رونق اتفاقات هنری، فرهنگی، بین المللی ، رسانه ای ، دینی،پژوهشی و فضای مجازی در دولت تدبیر و امید را تبیین و تشریح کرد.
وی افزود: روح با طراوت و تازه و امید عجین با فرهنگ و هنر است، اگر توجه به این حوزه باشد سرزندگی، سلامت و امیدواری و در نهایت پیشرفت و عزت برای ایران اسلامی را رقم خواهد زد همت عزیزان فرهنگ، هنر و رسانه ای و کارشناسان زبده این حوزه بسیاری از مسائل و معضلات که ناشی از کمبود اعتبار و مشکلات دیگر در این حوزه را هموارکرده است./ایسنا

 

 

.