خبرمهم: یک رسانه آمریکایی با اشاره به شکست سیاست فشار حداکثری واشنگتن علیه ایران و ونزوئلا، عنوان داشت که این سیاست منجر به نزدیک شدن تهران و کاراکاس و رقم خوردن یک شرمسازی برای واشنگتن شد.واشنگتن‌پست,ایران,آمریکا,شرمسار جهان کرد,یک رسانه آمریکایی,شکست سیاست فشار حداکثری,واشنگتن علیه ایران و ونزوئلا,نزدیک شدن تهران و کاراکاس,رقم خوردن یک شرمسازی,برای واشنگتن,
واشنگتن‌پست: ایران، آمریکا را شرمسار جهان کرد

خبرمهم: یک رسانه آمریکایی با اشاره به شکست سیاست فشار حداکثری واشنگتن علیه ایران و ونزوئلا، عنوان داشت که این سیاست منجر به نزدیک شدن تهران و کاراکاس و رقم خوردن یک شرمسازی برای واشنگتن شد.

روزنامه واشنگتن پست در مطلب خود با اشاره به شیوع گسترده کرونا در جهان و تداوم فشار حداکثری آمریکا برا ایران اینطور نتیجه گیری کرده که بکارگیری این سیاست از سوی ایالات متحده موجب نزدیک تر شدن ایران و ونزوئلا به یکدیگر شد و ارسال سوخت از ایران به ونزوئلا توسط پنج نفتکش، یک شرمساری را برای واشنگتن رقم زد.

در مطلب واشنگتن پست آمده است: همزمان با شیوع کرونا در جهان دولت ترامپ بدون وقفه سیاست  فشار حداکثری علیه ایران و ونزوئلا را دنبال کرد و با اعمال تحریم های بیشتر، امید داشت تا یک یا هر دو کشور مذکور تحت فشار اقتصادی و شیوع کرونا از پای در آیند. با این همه واضح ترین نتیجه این سیاست دولت ترامپ تا به امروز نزدیک شدن ایران و ونزوئلا در راستای به تصویر کشیدن چهره ای شرم آور از عجز و ناتوانی آمریکا بوده است.

در ادامه این گزارش با تأکید بر انتقال سوخت از طرف ایران به ونزوئلا، به احتمال سفر آتی مادورو به تهران با وجود اعمال فشارهای آمریکا اشاره شده و آمده است: دولت ترامپ سعی داشت تا انتقال سوخت به ونزوئلا توسط ایران را با تهدید به تحریم متوقف کند اما پس از آنکه ایران اعلام کرد اقدام تلافی جویانه انجام خواهد داد تصمیم گرفت کشتی های ایران را رهگیری نکند.

به نوشته این روزنامه آمریکایی، نتیجه انتقال موفق  سوخت به ونزوئلا پیروزی تبلیغاتی برای تهران و کاراکاس بود که هیچ نشانه ای از تسلیم مقابل فشار آمریکا نشان نداده اند.

در پایان این مطلب با اشاره به تصمیم «نیکلاس مادورو» رئیس جمهور ونزوئلا برای سفر به ایران، آمده که این امر حکایت از تمایل دو کشور برای گسترش مناسبات دارد./خبرآنلاین

 

 

.