رئیس اداره گذرگاه‌های مرزی عراق درباره بازگشایی گذرگاه مرزی زرباطیه با ایران بیانیه‌ای را صادر کرد و از اجرای دو طرفه پرتکل‌های بهداشتی در این خصوص خبر داد.بازگشایی گذرگاه مرزی مهران,ایران و عراق,رئیس اداره گذرگاه‌های مرزی عراق,بازگشایی گذرگاه مرزی زرباطیه با ایران,اجرای دو طرفه پرتکل‌های بهداشتی,
بازگشایی گذرگاه مرزی مهران میان ایران و عراق

رئیس اداره گذرگاه‌های مرزی عراق درباره بازگشایی گذرگاه مرزی زرباطیه با ایران بیانیه‌ای را صادر کرد و از اجرای دو طرفه پرتکل‌های بهداشتی در این خصوص خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از افکار نیوز، رئیس اداره گذرگاه‌های مرزی  عراق درباره بازگشایی گذرگاه مرزی «زرباطیه» با ایران بیانیه‌ای را صادر کرد و از اجرای دو طرفه پرتکل‌های بهداشتی در این خصوص خبر داد.

الوائلی در بیانیه‌ای گفت: گذرگاه مرزی زرباطیه در استان واسط  و مرز با ایران  امروز کار مبادلات تجاری میان دو کشور را پس از کسب موافقت از سوی کمیته عالی بهداشت  وسلامت ملی مبارزه با کرونا که در نشست ششم ژوئن 2020 حاصل شد، از سر می‌گیرد.

وی افزود: "کار گذرگاه پس از تعطیلی مبادلات تجاری به دلیل تدابیر پیشگیرانه میان دو کشور از مارس گذشته  از سر گرفته می‌شود علاوه بر اینکه مبادلات تجاری  دو روز در هفته در مجموع 250  کامیون تردد خواهند کرد".

گفتنی است به دلیل شیوع کرونا از بهمن ماه گذشته این مرز بسته شده بود.

 

 

.