معاون وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی با تاکید بر رعایت هرچه بیشتر طرح فاصله گذاری اجتماعی و بهداشت فردی گفت: طبق بررسی ها ۱۵ درصد تست کرونای افرادی عادی در کشور مثبت بوده است.تست کرونا در منزل,تست کرونا آنلاین,تست کرونا ویروس,تست کرونا ترامپ,تست کرونای ترامپ,تست کرونا رونالدو,تست کرونا وزارت بهداشت,تست کرونا در روبیکا,تست کرونا انلاین,تست کرونا چیست,تست کرونا از طریق بینی,تست کرونا اینترنتی,تست کرونا اصفهان,تست کرونا با آزمایش خون,تست کرونا بدهید... آنلاین و بر اساس بهروزترین الگوریتم تشخیصی https…
حریرچی : ۱۵ درصد تست کرونای افراد عادی کشور مثبت بوده است

معاون وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی با تاکید بر رعایت هرچه بیشتر طرح فاصله گذاری اجتماعی و بهداشت فردی گفت: طبق بررسی ها ۱۵ درصد تست کرونای افرادی عادی در کشور مثبت بوده است.

 ایرج حریرچی روز پنجشنبه در نشست ستاد مدیریت کرونای البرز افزود: امروز به واسطه همراهی و مدیریت خوب شهرها و استان های کشور تدابیر ویژه ای درمقابله با بیماری ویروسی کرونا صورت گرفته است.
وی ادامه داد:سه استان کشور از جمله البرز برای وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی نگران کننده بود چراکه البرز دارای تراکم جمعیتی بالا و رشد جمعیتی قابل توجهی است.
حریرچی گفت: مهاجرپذیری البرز را باید به ویژگی های بالا اضافه کرد و  براساس آمار روزانه ۳۵۰هزار نفر به تهران می روند و افراد ساکن در البرز ارتباط بیشتربا شهرهای دیگر داشتند .
وی خاطرنشان کرد: همچنین شاهد حاشیه نشینی نیز دراستان البرز هستیم و با تدابیر انجام شده و به لطف الهی به رغم تحریم هایی که در کشور شاهد هستیم توانستیم مدیریت خوبی را در اکثر استان های کشور شاهد باشیم .
معاون وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی اضافه کرد: نتیجه  چند روز اخیر کاهش تعداد بستری و مرگ  در کشور قابل تقدیر است که همت همگان در آن موثر بوده است.
وی خاطرنشان کرد: سال ۹۲ در بحث تعرفه های بیمارستانی البرز بسیار مشکل داشت و درآن زمان سرانه آن از این حیث ۵۶ صدم بود که اکنون به یک و شش صدم درصد به ازای هر نفر رسیده است.
حریرچی افزود :  تا زمانی که مورد  ابتلا داریم این سیر ویران کننده دوباره ممکن است باز گردد  و دارو ، واکسن برای بیماری ویروسی کرونا نداریم .
وی ادامه داد: تا اطلاع بعدی باید فاصله گذاری اجتماعی و بهداشت فردی رعایت شود چراکه براساس آمار مجموع ظرفیت تولید واکسن انفولانزا ۱۵۰ میلیون دز سالانه در دنیا است که خیلی خوشبینانه اگر بخواهند افزایش دهند به ۲۵۰میلیون دز می رسد .
معاون وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت: بسیاری از مشاغل از جمله راننده ها باید درا جتماع حضور یابند و ۶۰درصد مغازهای کشور استیجاری است  بنابرایندر صورت فعالیت  باید رعایت فاصله گذاری اجتماعی و بهداشت فردی مورد تاکید باشد.
وی اضافه کرد: اساتید دانشگاه صنعتی شریف پیش بینی ۱۹هزار کشته دراثر شیوع بیماری کرونا داشتند که با تدابیر اتخاذ شده در شهرهای مختلف امروز شاهد آمار پایینی هستیم .
حریرچی گفت: شهدای بسیاری را برای مقابله با بیماری کرونا نداشتیم از لحاظ هزینه ای بسیاری این بیماری هزینه براست بنابراین باید ابتدا تست های لازم را در اولویت برای تشخیص بیماری داشت چراکه هزینه بستری با احتساب تامین وسایل حفاظتی هر بیمار کرونایی اکنون ۷۰۰هزار تومان برای مراکز درمانی تمام می شود.
وی ، استان های فارس و کهکیلویه و بویراحمد را استان های موفق در مهار کرونا خواند و گفت: این استان ها به واسطه تست های بالای تشخیص بیماری کرونا توانسته اند به موفقیت های چشمگیری دست یابند.
حریرچی گفت: همچنان به رعایت فاصله گذاری اجتماعی و بهداشت فردی تاکید می شود چراکه یک فرد بدون علامت افراد بسیاری را مبتلا می کند./ایرنا