خبرمهم: بر اساس سه نظرسنجی جدید در انگلیس، نحوه مدیریت شیوع ویروس کرونا در انگلیس موجب افت محبوبیت «بوریس جانسون» نخست‌وزیر این کشور شده است.بوریس جانسون کیست,بوریس جانسون روحانی,بوریس جانسون دوچرخه,بوریس جانسون فرزندان,بوریس جانسون در استانه مرگ,بوریس جانسون فرزند,بوریس جانسون اهل کجاست,بوریس جانسون ازدواج,بوریس جانسون اخرین وضعیت,بوریس جانسون امروز,بوریس جانسون از بیمارستان مرخص شد,بوریس جانسون اینستا,بوریس جانسون بیمارستان,بوریس جانسون بیماری,بوریس جانسون پدر,بوریس جانسون پدر…
مدیریت کرونا جانسون را با سقوط بی‌سابقه محبوبیت مواجه کرد

خبرمهم: بر اساس سه نظرسنجی جدید در انگلیس، نحوه مدیریت شیوع ویروس کرونا در انگلیس موجب افت محبوبیت «بوریس جانسون» نخست‌وزیر این کشور شده است.

بیشترین افزایش نارضایتی از عملکرد دولت جانسون در نظرسنجی موسسه «سِرویشن» مشهود است که طبق نتایج آن حمایت از حزب محافظه‌کار با ۴ درصد کاهش نسبت به نظرسنجی قبلی به ۴۱ درصد رسیده است.

در مقابل، بر اساس نتایج این نظرسنجی  که ۲۲ تا ۲۶ می (۲ تا ۶ خرداد) برگزار شد، میزان محبوبیت حزب کارگر انگلیس به رهبری «کر استارمر» با ۵ درصد افزایش، به ۳۹ درصد رسیده است.

همچنین نظرسنجی موسسات «آپینیوم» و «دلتاپُل» که  ۴ و ۵ ژوئن برگزار شد نشان می‌دهد محبوبیت حزب محافظه‌کار تنها ۳ درصد بیشتر از حزب کارگر است.

بر اساس این نظرسنجی، ۴۷ درصد از انگلیسی‌ها با نحوه مدیریت شیوع ویروس کرونا در این کشور از سوی دولت مخالف هستند و در مقابل ۳۴ درصد مدیریت دولت جانسون را قابل قبول می‌دانند.

از سوی دیگر نتیج بررسی‌های شرکت تحقیقات بازار «کانتار» نشان می‌دهد مردم انگلیس نسبت به مردم دیگر کشورهای عضو گروه ۷ به میزان بیشتر و فزاینده‌ای در حال از دست دادن اعتماد خود نسبت به دولت هستند.

 به نقل از مقامات انگلیس، تا کنون بیش از ۵۰ هزار نفر در اثر ابتلا به ویروس کرونا در این کشور جان خود را از دست داده‌اند./خبرآنلاین

 

 

.