خبرمهم: روسای حزب لیکود و حزب آبی و سفید توافق کردند یک کابینه کوچک و جداگانه امنیتی تشکیل دهند.توافق نتانیاهو و گانتز,تشکیل کابینه تخصصی درباره ایران,روسای حزب لیکود,حزب آبی و سفید,توافق کردند,کابینه کوچک,جداگانه امنیتی,
توافق نتانیاهو و گانتز برای تشکیل کابینه تخصصی درباره ایران

خبرمهم: روسای حزب لیکود و حزب آبی و سفید توافق کردند یک کابینه کوچک و جداگانه امنیتی تشکیل دهند.

به نقل از تایمز آو اسراییل، بنیامین نتانیاهو، رییس حزب لیکود و بنی گانتز، رییس حزب آبی و سفید توافق کردند یک کابینه کوچک و جداگانه امنیتی تشکیل دهند.

بر این اساس، نتانیاهو که هم اینک نخست وزیر رژیم صهیونیستی است و گانتز که سکانداری وزارت جنگ را برعهده دارد توافق کردند برای موضوعات حساس و مهمی همچون الحاق کرانه باختری رود اردن به سرزمین‌های اشغالی و نیز برنامه هسته‌ای ایران کابینه مجزا تشکیل دهند.

دو طرف استدلال کرده اند کابینه معمول رژیم صهیونیستی برای تصمیم گیری درباره موضوعات حساس ناکارآمد است. قرار است کابینه امنیتی جدید از ۸ وزیر ارشد به نسبت مساوی از وزرای حزب لیکود و حزب آبی و سفید تشکیل شود. کابینه معمول رژیم صهیونیستی شامل ۱۶ وزیر و ۴ ناظر است.

این کابینه کوچک و مجزا تنها تصمیمات مهم را بررسی کرده و پس از اجماع باید کابینه اصلی رژیم صهیونیستی برای اجرا آن را تایید کند./yjc

 

 

.