مردم خودشان شرایط مناسبی برای انتقال بیماری‌ها از طبیعت وحش به انسان ایجاد کرده‌اند.اپیدمیولوژی شیوع شناسی,شیوع در اپیدمیولوژی,شیوع و اپیدمیولوژی,اپیدمیک,شیوع و بروز در اپیدمیولوژی,
هشدار دانشمندان در باره شرایط ایده‌آل برای شیوع اپیدمی

مردم خودشان شرایط مناسبی برای انتقال بیماری‌ها از طبیعت وحش به انسان ایجاد کرده‌اند.

به گزارش اسپوتنیک با استناد به تحقیقات دانشگاه لیورپول،مردم خودشان شرایط مناسبی برای انتقال بیماری‌ها از طبیعت وحش به انسان و شیوع بعدی آن در سراسر جهان ایجاد کرده است.

به عقیده کارشناسان، تغییر شدید اکوسیستم از جمله قطع درختان باعث ابتلا انسان به ویروس‌های جدید شده است.

پروفسور متیو بیلیز در این خصوص گفت:«طی 20 سال اخیر، انسان با 6 خطر بالقوه مواجه شده است که از جمله می توان از سندرم تنفسی حاد شدید، سندرم تنفسی خاورمیانه و تب ابولا، گریپ مرغی و خوکی و کروناویروس نام برد. ما از عواقب5 ویروس راحتتر گذشتیم، اما ششمین ویروس ما را گرفتار کرد و نتوانستیم از گزند آن در امان بمانیم».

به عقیده محققان، احتمال آن وجود دارد که در آینده بیماری همه‌گیر جدیدی به جان انسان بیفتد. از اینرو متخصصان به طراحی سیستمی پرداختند که اطلاعات جمعی در باره بیماری‌های شناخته‌شده را مورد بررسی قرار می دهد و مشخص می کند کدام یک از آنها می تواند برای انسان خطرناک باشد. محققان امیدوارند که سیستم آنها بتواند بطور موثر بودجه را برای مطالعه انواع بیماری‌ها توزیع کند تا بدین ترتیب بتوان از بروز اپیدمی جلوگیری کرد.

 

 

.