نیروی هوایی فنلاند توانایی خود را در مقابله با حملات تهاجمی با به انجام رسانیدن "راهپیمایی فیل‌ها" نشان داد.انجام,راهپیمایی فیل‌ها,توسط جنگنده‌های فنلاندی,نیروی هوایی فنلاند,مقابله با حملات تهاجمی,جنگنده مک‌دانل داگلاس اف/ای ۱۸ هورنت,
انجام

نیروی هوایی فنلاند توانایی خود را در مقابله با حملات تهاجمی با به انجام رسانیدن "راهپیمایی فیل‌ها" نشان داد.

به گزارش اسپوتنیک، ۳۲ جنگنده مک‌دانل داگلاس اف/ای-۱۸ هورنت فنلاند راهپیمایی فیل‌ها (اصطلاحی است مربوط به نیروی هوایی ایالات متحده آمریکا که به حرکت آهسته هواپیماهای نظامی درست پیش از برخاست از باند و هنگامی که هواپیماها آرایشی نزدیک به‌هم دارند، اشاره دارد) به انجام رسانیدند. تصاویر مربوط به این آرایش جنگنده در توئیتر نیروی هوایی فنلاند منتشر شده است.

در رویدادی که به مناسبت روز ملی پرچم برگزار شد، جنگنده‌ها در گروههای چهارتایی از زمین بلند شده و پرواز خود از هلسینکی به ایوالو را به انجام رسانیدند.

وب سایت "The Drive " در این خصوص می‌نویسد: بدین ترتیب فنلاند توانایی خود را در مقابله با حمله تهاجمی روسیه نشان داد.

​گفتنی است، ایجاد اصطلاح راهپیمایی فیل‌ها به جنگ جهانی دوم برمی‌گردد که طی آن ناوگان بزرگ بمب‌افکن‌های متفقین در مأموریت‌هایی با حضور ۱۰۰۰ هواپیما شرکت می‌کردند. شاهدان این رویدادها چنین عنوان کرده‌اند که حرکت این حجم عظیم از هواپیما که برای برخاست آماده می‌شدند و آرایشی دماغه‌ به‌ دم داشتند، مانند راهپیمایی فیل‌هایی که در حال رفتن به برکه بعدی هستند، به‌نظر می‌رسید.

 

 

.