دولت آلمان به دنبال تشویق مردم به استفاده از خودروهای الکتریکی بوده و به همین خاطر اقداماتی را در پیش گرفته است.خودروهای الکتریکی ممکن است در آینده چه عوارضی داشته باشند,خودروهای الکتریکی بی ام و,خودروهای الکتریکی باتری,خودروهای برقی بنز,خودروهای برقی بی ام و,خودروهای الکتریکی پیل سوختی,خودروی الکتریکی پاراکس,خودروی الکتریکی پیل سوختی,خودروهای برقی پلاگین,خودروهای پلاک برقی,پروژه خودروهای الکتریکی,پارکینگ خودروهای الکتریکی,خودروهای الکتریکی تسلا,خودروهای الکتریکی تویوتا,خودروهای الکتریکی ترکیبی,خودروی…
تمهیدات آلمان برای رشد فروش خودروهای الکتریکی

دولت آلمان به دنبال تشویق مردم به استفاده از خودروهای الکتریکی بوده و به همین خاطر اقداماتی را در پیش گرفته است.

اولین و مهم‌ترین اقدام دولت آلمان دو برابر کردن مشوق خرید خودروهای الکتریکی توسط مردم است. CNN می‌گوید مصرف‌کنندگان هم‌اکنون می‌توانند با خرید خودروهای الکتریکی که حداکثر قیمت 40 هزار یورویی دارند از مشوق 6 هزار یورویی سود ببرند. همچنین گفته می‌شود اگر سهم کنونی خودروسازان در این بسته تشویقی را محاسبه کنیم کل یارانه‌ی تعلق گرفته به خرید خودروهای الکتریکی به 9 هزار یورو افزایش می‌یابد.

این یک خبر خوب برای فولکس‌واگن و ID.3 جدید است که در ماه‌های اخیر با مشکلاتی روبرو شده است. از جمله مشکلات این خودروساز می‌توان به توقف تولید موقتی به خاطر شیوع کرونا و البته مشکلات نرم‌افزاری متعدد اشاره کرد.

رویترز هم می‌گوید حرکت موردبحث می‌تواند باعث افزایش فروش دیگر خودروهای الکتریکی نسبتاً ارزان‌قیمت همچون ب ام و i3، پژو 208 الکتریکی، رنو Zoe و تسلا مدل 3 شود. محصولات گران‌تر نیز شامل این مشوق‌ها خواهند شد اما میزان یارانه‌ها به اندازه‌ی یاد شده نخواهد بود.

افزایش مشوق خرید خودروهای الکتریکی بخشی از بسته‌ی 130 میلیارد یورویی در نظر گرفته شده برای احیای اقتصاد آلمان است که پس از شیوع ویروس کرونا با مشکلاتی روبرو شده است. این بسته عمده تمرکز خود را روی خودروهای دوست دار محیط‌زیست گذاشته و سرمایه لازم برای تحقیق و توسعه در این زمینه را فراهم کرده است. از طرف دیگر برای خودروهایی که در هر کیلومتر بیش از 95 گرم دی‌اکسید کربن تولید کنند جریمه‌هایی در نظر گرفته شده است.

در این بسته احیای اقتصادی از پمپ‌بنزین‌ها خواسته شده تا شارژرهایی برای خودروهای الکتریکی نصب کنند. این امر نیز باعث افزایش جذابیت خرید خودروهای الکتریکی می‌شود زیرا نبود زیرساخت‌های شارژ معمولاً جزو بزرگ‌ترین مشکلات دارندگان خودروهای الکتریکی محسوب می‌شود.

.