خبرمهم: نمایندگان ارشد مجلس آلمان اعلام کردند که ممکن است این کشور با اعمال تعرفه بر واردات گاز از آمریکا به اقدام نمایندگان سنای این کشور در ارائه طرح اعمال تحریم بیشتر علیه خط لوله انتقال گاز روسیه به آلمان، واکنش نشان دهد.تحریم آمریکا توسط آلمان,تحریم امریکا توسط آلمان,تحریم نفتی امریکا توسط آلمان,تحریم نفتی آمریکا توسط آلمان,
دورخیز آلمان برای تحریم آمریکا/,واشنگتن مشکلات خودش را حل کند

خبرمهم: نمایندگان ارشد مجلس آلمان اعلام کردند که ممکن است این کشور با اعمال تعرفه بر واردات گاز از آمریکا به اقدام نمایندگان سنای این کشور در ارائه طرح اعمال تحریم بیشتر علیه خط لوله انتقال گاز روسیه به آلمان، واکنش نشان دهد.

نمایندگان ارشد مجلس آلمان اعلام کردند که ممکن است با اعمال تعرفه‌های بیشتر بر واردات گاز از آمریکا به اقدام سناتورهای آمریکایی در ارائه طرح تحریم‌های بیشتر علیه پروژه انتقال گاز روسیه به اروپا پاسخ دهند.

روز پنجشنبه طرح اعمال تحریم‌های بیشتر علیه خط لوله نورد استریم ۲ از سوی برخی سناتورهای آمریکایی از جمله یک سناتور جمهوری‌خواه و یک دموکرات به سنای این کشور ارائه شد.

کلوس ارنست، دبیر کمیته ملی انرژی مجلس آلمان، در این باره تهدید کرده است در صورت ادامه فشارهای واشنگتن علیه نورد استریم ۲، موضوع اعمال تعرفه بر واردات گاز از آمریکا را پیگیری خواهد کرد.

وی گفت: در صورتی که آمریکا به تلاش‌های خود علیه نورد استریم ۲ پایان ندهد ما باید اقدامات جدی را در راستای حفاظت از خود اجرایی کنیم. به طور مثال ممکن است بر واردات گاز از آمریکا تعرفه اعمال کنیم.

به گفته این نماینده آلمانی اقدامات آمریکا درباره پروژه نورد استریم ۲ به هیچ عنوان دوستانه استنباط نمی‌شود بلکه به گونه‌ای نقض حاکمیت آلمان و اتحادیه اروپاست.

برنارد وست فال، دیگر نماینده مجلس آلمان نیز با حمایت از اظهارات ارنست گفت: دولتمردان آمریکایی به اندازه کافی در داخل این کشور مشکل دارند و نباید در مسائل مربوط به تامین انرژی اروپا دخالت کند.

وی گفت:‌من به شدت مخالف اقدامات برخی سناتورهای آمریکایی برای ارائه طرح تحریم بیشتر علیه پروژه نورد استریم ۲ هستم.

این نماینده مجلس آلمان تاکید کرد که ما در تصمیم‌گیری درباره تامین گاز مورد نیاز خود حق حاکمیتی داریم و سیاست‌های آلمان در حوزه انرژی یا در برلین و یا در بروکسل تصمیم‌گیری می‌شود نه در واشنگتن.

سخنگوی وزارت اقتصاد آلمان هم در این باره گفته که موضع این کشور در قبال خط لوله انتقال گاز روسیه تغییر نکرده و آلمان همواره به مخالفت با اقدام آمریکا در اعمال فراحاکمیتی و فرامرزی تحریم‌های خود در قبال این پروژه ادامه خواهد داد./فارس

 

 

.